REKLAMA

Mini Paddy Hopkirk Edition – w duchu rajdowej legendy

Pady Hopkirk to irlandzki kierowca rajdowy, który w 1964 roku, za kierownicą Mini Coopera S, wygrał rajd Monte Carlo. Teraz producent wypuścił specjalną edycję, na pamiątkę tamtego wyniku.

Mini Paddy Hopkirk Edition fot. materiały prasowe
Mini Paddy Hopkirk Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Paddy Hopkirk i jego zwycięski Mini Cooper S

Minęło już 56 lat, ale wspomnienia o wielkim triumfie małego samochodu z numerem startowym 37 są nadal żywe. W 1964 roku klasyczny Mini Cooper S odniósł pierwsze z trzech zwycięstw w klasyfikacji generalnej, w legendarnym rajdzie Monte Carlo.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Za kierownicą siedział wówczas 30-letni kierowca rajdowy z Irlandii Północnej, Patrick „Paddy” Hopkirk. Na jego cześć MINI prezentuje teraz model Edition, upamiętniający jedno z najbardziej spektakularnych osiągnięć w historii marki, ale i rajdów.

Zwycięska jazda Hopkirka w Mini Cooperze S była entuzjastycznie świętowana przez widzów na miejscu i fanów motorsportu w Wielkiej Brytanii. Za kółkiem małego brytyjskiego samochodu, ze swoim angielskim pilotem Henrym Liddonem, Hopkirk pokonał konkurencję dysponującą pojazdami o znacznie większej mocy silnika.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Mini Paddy Hopkirk Edition na bazie Coopera S

Mając w gamie taki sportowy model, jak Mini John Cooper Works, producent nie zdecydował się jednak na użycie go jako bazy dla wspomnienia legendy. Tutaj bardziej pasował Mini Cooper S, czyli model o takim samym oznaczeniu, jak ten sprzed ponad pięciu dekad.

Mini Paddy Hopkirk Editionfot. materiały prasowe
Mini Paddy Hopkirk Edition

REKLAMA

REKLAMA

Do jego napędu służy 2-litrowej pojemności silnik, który generuje 192 KM mocy i 281 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na osiągnięcie „setki” w 6,5 sekundy i rozpędzenie się do maksymalnej prędkości 235 km/h.

Model Paddy Hopkirk Edition łączy w sobie lakier w stylu historycznego zwycięzcy rajdu, z 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich John Cooper Works Track Spoke Black lub 18-calowymi kutymi obręczami kół ze stopów lekkich John Cooper Works Cross Spoke Jet Black Matte.

Numer startowy 37 pojawia się również na ozdobnikach obok kierunkowskazów bocznych, a inne charakterystyczne elementy zewnętrzne to reflektory diodowe i lampy tylne w stylistyce flagi Union Jack, naklejki z napisem „Paddy Hopkirk Monte Carlo” oraz pojedynczy biały pas na masce po stronie kierowcy, który podobnie jak klapa tylna modelu Edition nosi podpis zwycięzcy Rajdu Monte Carlo z 1964 roku.

Mini Paddy Hopkirk Editionfot. materiały prasowe
Mini Paddy Hopkirk Edition

Ponadto na pasie na masce widnieje w postaci grafiki z efektem 3D słynna kombinacja cyfr i liter 33 EJB z tablicy rejestracyjnej zwycięskiego samochodu z Monte Carlo z 1964 roku.

Ale to nie wszystko, bo model Edition można dostosować do indywidualnego stylu kierowcy, tak aby stworzyć całkowicie unikalny egzemplarz. W celu optymalizacji frajdy z jazdy, zwiększenia komfortu i podkreślenia indywidualnego stylu dostępne są prawie wszystkie pozycje z oferty wyposażenia dodatkowego.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA