Mini naprawdę mini

Mini Rocketman
Mini Rocketman
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

We współczesnym następcy kultowego Mini z przed lat znaleźć można sporo cech wspólnych z protoplastą, ale na pewno nie da się zaliczyć do nich wymiarów. Szczególnie w przypadku ostatniej wariacji - Countrymana. By to zmienić producent pokaże w Genewie koncepcyjny model Rocketman, który jest naprawdę niewielki.

Rocketman opisywany jest jako pojazd 3+1-miejscowy, a jego wymiary nie odbiegają od dziadka z 1959 roku jak w zwykłym modelu. Ma 342 cm długości, 191 cm szerokości i 140 cm wysokości (Mini z 1959 odpowiednio - 305/140/135 cm). Skonstruowane jest na ramie przestrzennej z włókna węglowego, a niektóre jej elementy można zobaczyć przez przezroczyste elementy poszycia. Niewielkie rozmiary wymusiły na konstruktorach opracowanie specjalnego systemu otwierania drzwi, który możecie obejrzeć w galerii zdjęć. Nie przeszkodziły natomiast w montażu ogromnych, 18-calowych felg z lekkich stopów.

W kabinie udało się wygospodarować miejsce na trzy fotele i rozkładane krzesełko dla dodatkowego pasażera na krótkie przejażdżki. Oczywiście nie mogło zabraknąć wielkiego prędkościomierza na środku konsoli, który w tym przypadku może służyć nawet jako urządzenie do korzystania z internetu, a podpięto do niego nawet przenośny dysk twardy, który w każdej chwili można zabrać do domu.

Producent nie zdradza informacji na temat jednostki napędowej, którą wcisną między przednie koła. Czy jest szansa na seryjną produkcję tego autka - dowiemy się w Genewie.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA