Mirrow Provocator - wizja auta do miasta

Projektant Alexander Malyshev stworzył swoją wizję miejskiego samochodu przyszłości - gabarytami przypomina Smarta ForTwo ale na pokładzie zmieści 4 osoby i bagaż.

Mirrow Provocator
Mirrow Provocator to wizja miejskiego samochodu przyszłości.

Konstrukcja nośna tego samochodu zbudowana jest z przestrzennej ramy rurowej, której wiele elementów wykonano z polimerów - budową przypominać ma klatkę bezpieczeństwa wykorzystywaną w samochodach wyczynowych. Jak tłumaczy pomysłodawca, takie rozwiązanie to najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Dzięki takiej konstrukcji nadwozie będzie w stanie zaabsorbować i rozłożyć w razie wypadku większą siłę niż dotychczas.

REKLAMA

Nietypowy jest sposób zajmowania miejsca we wnętrzu. Drzwi otwierają się jedynie w sytuacjach awaryjnych, a do wchodzenia i wychodzenia z auta wykorzystuje się wejście z tyłu samochodu. Fotele rozstawione są tak szeroko, że pomiędzy nimi powstał mini korytarz - jak w autobusie.

Wnętrze wygląda na proste i minimalistyczne, ale niech nie zmylą was pozory, Mirrow Provocator jest naprawdę bardzo dobrze wyposażony. Na pokładzie znajdziemy m.in. elektrycznie sterowany szyberdach i fotele, nawigację, system rozrywki dla pasażerów z tyłu, tempomat, ksenonowe reflektory oraz automatyczną skrzynię biegów.

Jeżeli kiedykolwiek takie auto trafi na ulice, choć wątpimy, że nastąpi to "w najbliższej przyszłości", do wyboru będzie kilka rodzajów napędu - spalinowy, hybrydowy lub elektryczny. Silnikiem benzynowym w pierwszym przypadku mogłaby być trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,5 l. Wersja hybrydowa mogłaby zapewnić zasięg nawet 400 km.

Czy Mirrow Provocator ma szanse trafić do seryjnej produkcji? Na razie to jedynie komputerowa wizja projektanta.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA