[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mirrow Provocator - wizja auta do miasta

Projektant Alexander Malyshev stworzył swoją wizję miejskiego samochodu przyszłości - gabarytami przypomina Smarta ForTwo ale na pokładzie zmieści 4 osoby i bagaż.

Mirrow Provocator Mirrow Provocator to wizja miejskiego samochodu przyszłości.

Konstrukcja nośna tego samochodu zbudowana jest z przestrzennej ramy rurowej, której wiele elementów wykonano z polimerów - budową przypominać ma klatkę bezpieczeństwa wykorzystywaną w samochodach wyczynowych. Jak tłumaczy pomysłodawca, takie rozwiązanie to najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Dzięki takiej konstrukcji nadwozie będzie w stanie zaabsorbować i rozłożyć w razie wypadku większą siłę niż dotychczas.

Nietypowy jest sposób zajmowania miejsca we wnętrzu. Drzwi otwierają się jedynie w sytuacjach awaryjnych, a do wchodzenia i wychodzenia z auta wykorzystuje się wejście z tyłu samochodu. Fotele rozstawione są tak szeroko, że pomiędzy nimi powstał mini korytarz - jak w autobusie.

REKLAMA

Wnętrze wygląda na proste i minimalistyczne, ale niech nie zmylą was pozory, Mirrow Provocator jest naprawdę bardzo dobrze wyposażony. Na pokładzie znajdziemy m.in. elektrycznie sterowany szyberdach i fotele, nawigację, system rozrywki dla pasażerów z tyłu, tempomat, ksenonowe reflektory oraz automatyczną skrzynię biegów.

Jeżeli kiedykolwiek takie auto trafi na ulice, choć wątpimy, że nastąpi to "w najbliższej przyszłości", do wyboru będzie kilka rodzajów napędu - spalinowy, hybrydowy lub elektryczny. Silnikiem benzynowym w pierwszym przypadku mogłaby być trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,5 l. Wersja hybrydowa mogłaby zapewnić zasięg nawet 400 km.

Czy Mirrow Provocator ma szanse trafić do seryjnej produkcji? Na razie to jedynie komputerowa wizja projektanta.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij