Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Mistrzowski Seat

Seat Sport Seat WTCC

Francuski kierowca, mający w dorobku trzy zwycięstwa i kolejne pięć miejsc na podium w trakcie całego sezonu, jest pierwszym reprezentantem swojego kraju, który zdobył tytuł mistrza świata FIA w wyścigach torowych od 1993 r.

Seat zakończył sezon z najlepszym możliwym wynikiem: drugim tytułem mistrzowskim dla zespołu w sezonie 2008 wywalczonym przez Yvana Mullera i drugim miejscem Gabriele Tarquiniego w klasyfikacji kierowców. Ostatnie tegoroczne zawody WTCC odbyły się na miejskim torze w Makao.

W pierwszym wyścigu Muller dotarł do mety jako trzeci, a Jordi Gené i Gabriele Tarquini zajęli odpowiednio miejsca szóste i siódme. Drugi wyścig obfitował w zdarzenia na torze. Wskutek jednego z nich Jordi Gené musiał wycofać się z rywalizacji. Podobny los spotkał Gabriele Tarquini, który zwycięstwo miał już w zasięgu ręki. Yvan Muller był drugi na mecie ostatniego wyścigu sezonu, a Rickard Rydell dotarł tam jako czwarty, mimo że startował z końcowych pozycji.

 "Z rocznym opóźnieniem w końcu udało mi się zdobyć tytuł w Makao. Porażki pamięta się długo, a o zwycięstwach szybko się zapomina. Myślę jednak, że ten dzień zapamiętam bardzo dobrze. Aby zostać mistrzem, trzeba być konsekwentnym kierowcą, ale trzeba mieć także zaplecze w postaci zespołu, który da zawodnikowi szansę na walkę o zwycięstwo. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom-kierowcom i całemu zespołowi Seata, ponieważ zawsze ściśle współpracowaliśmy, czego owocem były kolejne postępy. To dzięki temu mogliśmy wygrać" - powiedział na mecie Yvan Muller.

Źródło: Seat

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wczoraj w Makao Yvan Muller, zasiadający za kierownicą Leona TDI WTCC, został Mistrzem Świata Samochodów Turystycznych.
    auto motor i sport, 2008-11-17 16:19:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij