Mito GTA – pierwsze zdjęcia!

Alfa Romeo Mito GTA
Alfa Romeo Mito GTA

Oficjalna premiera auta nastąpi na marcowym salonie samochodowym w Genewie. Mito GTA ma być prawdziwym diabłem w owczej skórze. To niewielkie auto, mierzące niewiele ponad 4 metry, pod maską ma mieć jednostkę napędową z piekła rodem.

W jej czeluściach o łącznej pojemności 1,8 litra ma powstawać aż 240 koni mechanicznych. Ten czterocylindrowy silnik wyposażony będzie w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę.

Za przeniesienie tak dużej mocy na przednie koła, odpowiadać będzie w Mito elektroniczna szpera Q2, która znalazła zastosowanie w dotychczasowych wersjach tej niewielkiej "włoszki".

W celu uzyskania najlepszego stosunku masy do mocy, Mito ma być podobno poważnie odciążone. W wersji GTA na szeroką skalę zastosowane ma być lekkie aluminium, natomiast niektóre elementy wykonane zostaną z drogiego włókna węglowego.

Dokładnie szczegóły techniczne poznamy w trakcie oficjalnej premiery. Ale spodziewać się można, że pierwsze 100 km/h Mito GTA uzyskiwać będzie w czasie niewiele dłuższym niż 6 sekund!

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA