Mitsubishi ASX 2018 już w polskich salonach

W polskich salonach zadebiutował Mitsubishi ASX 2018 w wersji po ostatnim face liftingu. Znamy już cenę SUV-a.

Mitsubishi ASX 2018
Mitsubishi ASX 2018

Najpopularniejszy w Polsce model marki spod znaku Trzech Diamentów przeszedł drobne modyfikacje wnętrza i nadwozia, lepiej wyciszono kabinę a na liście wyposażenia znalazły się najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

REKLAMA

Po wyprodukowaniu ponad 1,2 miliona sztuk od premiery modelu w 2010 roku (do końca czerwca 2017), ASX stał się prawdziwym bestsellerem marki. Trzeba przyznać, że trafił na rynek w idealnym momencie, pokrywającym się z okresem najszybszego wzrostu sprzedaży samochodów SUV z segmentu C.

Samochód otrzymał stylizację przedniej części nadwozia zgodną z koncepcją nazwaną przez Mitsubishi Motors "Dynamiczną tarczą”, a ASX-a w tej formie zaprezentowano na salonie w Genewie w 2016 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi ASX 2018
Mitsubishi ASX 2018

Na rok modelowy 2018 przednia część samochodu nabrała mocniejszego wyrazu, dzięki wprowadzeniu smukłej środkowej chromowanej listwy wlotu powietrza i nowych, diodowych świateł do jazdy dziennej, uformowanych w kształt pochylonego ostrza i umieszczonych w zderzaku.

Z tyłu, ostrzej zarysowany zderzak wyposażono w umieszczone w narożnikach światła odblaskowe w kształcie litery "C" i smukłe światło przeciwmgielne LED w jego środkowej części. 

REKLAMA

Mitsubishi ASX 2018
Mitsubishi ASX 2018

W gamie lakierów nadwozia znajdzie się też nowy kolor nazwany "Sterling Silver”. Zapewnia on głębsze i intensywniejsze refleksy świetlne, niż poprzednio oferowany kolor “Cool Silver”.

Nowy projekt wnętrza obejmuje górną część konsoli centralnej, metalizowane akcenty dolnej części tej konsoli, nowe miękkie osłony boczne po jej obu stronach z kontrastowymi szwami, pokrywę konsoli centralnej z podłokietnikiem oraz nową, wyściełaną tapicerkę drzwi i srebrzyste wykończenie panelu sterowania otwieraniem okien.

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi ASX 2018
Mitsubishi ASX 2018

W Mitsubishi ASX 2018 znacząco poprawiono wyciszenie wnętrza poprzez obfitsze stosowanie materiałów dźwiękochłonnych. O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa: system łagodzenia kolizji czołowych (FCM) i układ ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu (LDW).

W polskiej ofercie Mitsubishi ASX 2018 jest oferowany w 5 wersjach wyposażenia i 7 kolorach nadwozia, z benzynowym silnikiem 1.6 MIVEC o mocy 117 KM, współpracującym z 5-biegową, manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś.

REKLAMA

Mitsubishi ASX 2018
Mitsubishi ASX 2018

W podstawowej specyfikacji 1.6 MIVEC Inform znajdziemy między innymi:

  • systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji oraz wspomagania ruszania pod górę,
  • 7 poduszek bezpieczeństwa,
  • tylne światła LED,
  • klimatyzację,
  • kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny LCD,
  • elektrycznie sterowane szyby i lusterka boczne,
  • antenę dachową w kształcie płetwy rekina,
  • radioodtwarzacz CD/MP3 z 4 głośnikami.

Ceny zmodernizowanego Mitsubishi ASX 2018 zaczynają się obecnie od 65 490 zł.

REKLAMA

REKLAMA