[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.7

Mitsubishi ASX (Genewa 2019)

Mitsubishi ASX przeszło gruntowny face lifting. Auto możemy podziwiać na salonie samochodowym w Genewie.

Mitsubishi ASX (Genewa 2019) Mitsubishi ASX (Genewa 2019)

Na salonie samochodowym w Genewie Mitsubishi prezentuje światową premierę solidnie odświeżonego SUV-a ASX. Ten model na niektórych rynkach sprzedawany jest pod nazwami RVR lub Outlander Sport. Choć nowe Mitsubishi ASX wygląda jak kolejna generacja, fakt jest taki, że SUV przeszedł kolejny face lifting.

Mitsubishi ASX – historia

Obecna generacja ASX-a, pierwsza zresztą, jest obecna na rynku już dziewiąty rok, bo pierwsza odsłona SUV-a miała swój debiut na salonie samochodowym w Genewie w 2010 roku. Auto, mimo zaawansowanego już wieku i nieco przestarzałej konstrukcji, wciąż dobrze się sprzedaje.

Jak podaje producent, do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach na świecie. Największe rynki dla ASX-a to Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny. Co więcej, ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi, a w Polsce wciąż jest najchętniej wybieranym modelem tej japońskiej marki.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Mitsubishi ASX (Genewa 2019) Mitsubishi ASX (Genewa 2019)

Mitsubishi ASX – face lifting

Patrząc na zdjęcia odświeżonego ASX-a można odnieść wrażenie, że jest to zupełnie nowy model. Tymczasem producent zdecydował się na kolejny face lifting, prawdopodobnie ostatni już dla tej generacji i zarazem największy z dotychczasowych.

Trzeba przyznać, że efekt końcowy robi duże wrażenie, bo tylu zmian w wyglądzie auta niektórzy producenci nie proponują nawet w ramach premiery nowych generacji. Z przodu auto jest nie do poznania, tył mocno różni się od obecnego modelu, natomiast widok profilu zdradza, że to wciąż ASX.

REKLAMA

Mitsubishi ASX (Genewa 2019) Mitsubishi ASX (Genewa 2019)

Mitsubishi ASX – nadwozie

Z przodu Mitsubishi ASX po face liftingu upodobnił się nieco do Eclipse Crossa, ale zachował swój odrębny charakter. Styliści rozwinęli tu koncepcję „Dynamic Shield” znaną od paru lat. Chodzi o te chromowane elementy, biegnące u dołu reflektorów i wcinające się w atrapę chłodnicy.

Uwagę zwracają tu jednak duże i wyraziste panele świetlne po bokach zderzaka, zawierające światła przeciwmgielne i kierunkowskazy. Podobny element znajduje się w Eclipse Crossie, ale tam nie jest tak nachalnie zaakcentowany.

Przejdźmy do tyłu. Tutaj największe zmiany obejmują klosze lamp z LED-owymi światłami w kształcie... świateł do jazdy dziennej nowych modeli Volvo – charakterystycznego „młota Thora”, który jest znakiem rozpoznawczym nowej generacji aut szwedzkiej marki.

Nowy jest też zderzak, z solidnie wyglądającą atrapą osłony podwozia i bocznymi kratami, które – podobnie jak świetlne panele z przodu - wizualnie poszerzają auto.

REKLAMA

Mitsubishi ASX (Genewa 2019) Mitsubishi ASX (Genewa 2019)

Mitsubishi ASX – wnętrze

W kabinie, dla odmiany, zmian praktycznie nie ma. Nie licząc powiększonego z siedmiu do ośmiu ekranu na konsoli środkowej i nowszego systemu informacyjno-rozrywkowego. Producent mówi o ulepszonym systemie łączności z urządzeniami mobilnymi SDA i możliwości oglądania filmów w czasie postoju.

Wkrótce dostępna będzie też aplikacja, która wykorzystując wskazania prędkościomierza, licznika kilometrów i świateł ostrzegawczych dostarczy wiele informacji o pojeździe. Aplikacja umożliwi sprawdzenie poziomu paliwa i wskaże kierowcy drogę do najbliższej stacji benzynowej, a także udzieli wskazówek dotyczących przeglądów i obsługi samochodu.

Mitsubishi ASX – silnik

Na rynkach europejskich odświeżony ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym silnikiem MIVEC o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM, współpracującym z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z 6-biegową skrzynią automatyczną INVECS-III CVT z trybem sportowym. Dostępne będą wersje z napędem na oś przednią oraz na cztery koła.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij