Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mitsubishi Eclipse Cross - konkurent Qashqai'a w Genewie

Japoński producent odsłania kolejne karty przed marcowymi targami Geneva Motor Show. Mitsubishi wskrzesza Eclipse'a, jednak nie w takiej formie jakiej życzyliby sobie tego fani.

Na targach w Genewie zobaczymy nowy model, który będzie większy niż ASX, ale w gamie Mitsubishi zajmie miejsce poniżej Outlandera. Tym samym zapowiada się ciekawy, bezpośredni konkurent Nissana Qashqai'a.

Nazwa nowego Mitsubishi to nawiązanie do sportowego coupe, które produkowane było w latach 1989-2012. W sumie przez cały ten okres Japończycy wprowadzili na rynek 4 generacje Eclipse, a na całym świecie sprzedano ponad 1,4 mln samochodów. Głównym rynkiem dla tego modelu była Ameryka Północna.

Sportowe coupe ma sporą rzeszę fanów i wielu uważa ten model za auto kultowe. Wersja z 1995 roku wystąpiła w kasowym przeboju, filmie "Szybcy i Wściekli".

Mitsubishi Eclipse Cross stylistycznie ma czerpać z koncepcyjnego XR-PHEV concept, które prezentowane było na targach w Genewie w 2015 roku. Dzięki temu możemy spodziewać się bardzo ciekawej stylistyki produkcyjnego auta, którą zdradzają dwa udostępnione zdjęcia.

Widać na nich, że samochód upodobni się z przodu do Outlandera, a z tyłu będzie miał światła z diodami LED uformowanymi w literę "C". Łączyć je będzie także listwa świetlna. Już teraz widać, że daje to interesujący efekt wizualny.

Bardzo prawdopodobne, że w późniejszym czasie Mitsubishi pokaże wersję hybrydową Plug-in, korzystającą z rozwiązań zastosowanych w Outlanderze. Mitsubishi na razie nie zdradza szczegółów technicznych, ale prawie na pewno samochód będzie oferowany w wersji z napędem 4x4.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    silniki 1,5 L turbo benz. 150KM manual lub CVT 4x2 lub 4x4 i diesel 1,6 120KM ten z ASX.
    ~kolo, 2017-02-26 20:34:13
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij