REKLAMA

Mitsubishi Engelberg Tourer (Genewa 2019)

Na salonie samochodowym w Genewie premierę ma koncepcyjny SUV Mitsubishi Engelberg Tourer.

Mitsubishi Engelberg Tourer (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Mitsubishi Engelberg Tourer (Genewa 2019)

Nazwa Mitsubishi Engelberg Tourer już sama w sobie jest dość osobliwa, jak na japoński model. Seat dobiera przynajmniej nazwy swoich modeli od nazw miejscowości leżących w Hiszpanii, ojczyźnie marki. Japończycy mają jednak na to swoje wyjaśnienie.

Mitsubishi Engelberg Tourer - hybrydowy SUV

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, Mitsubishi Engelberg Tourer „otrzymał nazwę po pięknym, surowym alpejskim miasteczku, związanym z historią sportowych sukcesów”. Co to ma do rzeczy? Może fakt, że SUV z napędem na cztery koła ma szansę dotrzeć zimową porą do zasypanego śniegiem Engelberga...

Do napędu Mitsubishi Engelberga wykorzystano system plug-in hybrid o nazwie Twin Motor PHEV – opracowany i sprawdzony przy tworzeniu modelu Outlander PHEV. Składa się on z 2,4-litrowego silnika spalinowego i dwóch motorów elektrycznych.

Napęd przenoszony jest oczywiście na cztery koła. W trybie czysto elektrycznym Engelberg może pokonać do 70 kilometrów, a całkowity zasięg, będący połączeniem zasięgu silnika elektrycznego i spalinowego, przekracza 700 kilometrów.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Dendo Drive House

Przy okazji premiery Engelberg Tourera, Mitsubishi zwraca uwagę na debiut systemu nazwanego Dendo Drive House (DDH). Przeznaczony do użytku domowego Dendo Drive House (DDH), to system składający się z samochodu EV/PHEV, dwukierunkowej ładowarki, paneli słonecznych i domowego akumulatora energii elektrycznej.

Jest on pomyślany jako usługa do dostępna w salonach MMC, która obejmie sprzedaż, instalację i konserwację składników systemu. Tak skomponowany system pozwoli klientowi naładować swój samochód EV/PHEV w domu za pomocą energii słonecznej i dostarczyć energię elektryczną z samochodu EV/PHEV do zasilania domowej instalacji elektrycznej. DDH ma zapewnić korzyści, które obejmują oszczędności w kosztach energii elektrycznej i zapewnienie awaryjnego źródła zasilania.

Swój nowy koncept Mitsubishi określa hasłami: więcej SUV-a, więcej auta elektrycznego, więcej nowoczesnej technologii i więcej stylu. Czy model Engelberg Tourer może być zapowiedzią następcy wysłużonego już nieco Outlandera? Nie jest to wykluczone, choć jest jeszcze za wcześnie, żeby to potwierdzić.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA