REKLAMA

Mitsubishi Engelberg Tourer zadebiutuje w Genewie

Mitsubishi zapowiada premierę kolejnego modelu. W Genewie zobaczymy koncepcyjnego SUV-a o nazwie Engelberg Tourer.

Mitsubishi Engelberg Tourer Materiały prasowe
Mitsubishi Engelberg Tourer

Nazwa Mitsubishi Engelberg Tourer już sama w sobie jest dość osobliwa, jak na japoński model. Seat dobiera przynajmniej nazwy swoich modeli od nazw miejscowości leżących w Hiszpanii, ojczyźnie marki. Japończycy mają jednak na to swoje wyjaśnienie.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, Mitsubishi Engelberg Tourer „otrzymał nazwę po pięknym, surowym alpejskim miasteczku, związanym z historią sportowych sukcesów”. Co to ma do rzeczy? Może fakt, że SUV z napędem na cztery koła ma szansę dotrzeć zimową porą do zasypanego śniegiem Engelberga...

Wróćmy jednak do samego auta. Na razie producent pokazał pierwsze i jedyne jak dotąd zdjęcie, które na domiar złego jest mocno zaciemnione. Widać na nim jednak kilka stylistycznych elementów, charakterystycznych dla marki.

W oczy najmocniej rzuca się neonowy niebieski pas w kształcie litery C, który biegnie od dolnej części reflektorów aż po dolną część zderzaka. Widać tu przeniesienie i kontynuację stylistyki Dynamic Shield, obecnej od dobrych kilku lat w kolejnych modelach Mitsubishi.

Nie da się nie zauważyć potężnych rozmiarów grilla oraz ultrawąskich kloszy reflektorów, a także bardzo szerokiego zderzaka, zakończonego po bokach czymś, co wygląda jak trzy rzędy świateł.

Uwagę zwracają „czyste” linie auta, w tym gładka tafla blachy na masce. To rzecz rzadko spotykana we współczesnych samochodach, pełnych dynamicznych przetłoczeń.

Zobacz także: Mitsubishi Lancer powraca jako EditionR

REKLAMA

Na dość niewyraźnym zdjęciu zauważyć można jeszcze kamery, które coraz częściej zastępują dziś lusterka boczne, a także sześć lamp na dachu, nadających koncepcyjnemu modelowi cech samochodu terenowego.

Swój nowy koncept Mitsubishi określa hasłami: więcej SUV-a, więcej auta elektrycznego, więcej nowoczesnej technologii i więcej stylu. Można się zatem spodziewać pewnego stopnia elektryfikacji napędu, ale na tym etapie nie wiadomo, czy będzie to napęd elektryczny czy hybrydowy.

Czy model Engelberg Tourer może być zapowiedzią następcy wysłużonego już nieco Outlandera? Nie jest to wykluczone, choć jest jeszcze za wcześnie, żeby to potwierdzić.

Więcej dowiemy się na salonie samochodowym w Genewie, gdzie model Mitsubishi Engelberg Tourer będzie miał swoją oficjalną premierę. Możliwe, że japońska marka zdecyduje się wcześniej wypuścić kilka kolejnych odcinków z cyklu „odkrywanie nowego modelu”. O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA