Mitsubishi Evolution powraca w nowym stylu

Mitsubishi Motors zaprezentuje na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Tokio model e-Evolution Concept.

Mitsubishi e-Evolution Concept
Mitsubishi e-Evolution Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mitsubishi przesłało w komunikacie prasowym dość lakoniczną informację o gorącej premierze podczas 45. edycji Tokyo Motor Show, która odbędzie się na przełomie października i listopada.

REKLAMA

Jak czytamy w informacji przesłanej dziennikarzom motoryzacyjnym, będzie to dla firmy "wyjątkowe wydarzenie i prawdziwy kamień milowy". Co więcej, debiut koncepcyjnego modelu Japończycy nazywają "swoim nowym sztandarem", pokazującym przyszłość marki.

Symbolem tej "nowej epoki" w działalności marki ma być światowa premiera nowego samochodu koncepcyjnego, Mitsubishi e-Evolution Concept.

Jest to samochód, którego nazwa przyprawia o gęsią skórkę fanów marki. Nawiązuje bowiem bezpośrednio do rajdowej legendy i zarazem cywilnego modelu o mocnych rajdowych korzeniach - Mitsubishi Lancera Evolution.

REKLAMA

REKLAMA

Model e-Evolution Concept ma dysponować "niesamowitymi osiągami" i łączyć w sobie specjalność Mitsubishi Motors, czyli napęd 4WD, z ogromną wiedzą na temat napędów elektrycznych oraz... zaawansowaną sztuczną inteligencją.

Będziemy mieć zatem do czynienia z samochodem o sportowych osiągach, napędzany silnikiem elektrycznym, wyposażonym w systemy autonomicznej jazdy. Wygląda na to, że Tesli przybędzie kolejny rywal.

Co więcej, wszystko to opakowane zostało w dynamiczną i drapieżną sylwetkę SUV-a w stylu coupe. Zobaczcie zresztą sami na załączone zdjęcie, przedstawiające tył konceptu.

Mitsubishi e-Evolution Concept
Mitsubishi e-Evolution Concept

REKLAMA

Oczywiście, że wersja produkcyjna będzie nieco spokojniej stylizowana, choć Mitsubishi przyzwyczaiło nas w ostatnich latach do tego, że od konceptu do modelu seryjnego droga nie jest wcale tak daleka. Wystarczy spojrzeć na model Eclipse Cross.

Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross

Czy e-Evolution Concept można w pewnym sensie traktować jako następcę Lancera Evolution? Raptem kilka miesięcy temu przedstawiciele marki zapowiadali, że kolejny model "Evo" niekoniecznie musi być sedanem. Co więcej, zasugerowano wtedy właśnie SUV-a.

Kiedy możemy spodziewać się produkcyjnego modelu w salonach sprzedaży? Na to jest zdecydowanie za wcześnie. Mitsubishi wspominało jednak, że wyczynowy, sportowy model zostanie pokazany w ciągu najbliższych sześciu lat. Przygotujcie się więc na... 2023 rok.

REKLAMA

REKLAMA