Mitsubishi GT-PHEV - kolejna wizja hybrydy

Do Paryż Mitsubishi przywiezie auto o nazwie Ground Tourer PHEV, czyli studyjny pojazd skrywający pod karoserią hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Czy to zapowiedź nowego modelu?

Mitsubishi Ground Tourer PHEV Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mitsubishi w ostatnich latach przyzwyczaiło nas, że na targi przywozi samochód studyjnych, który odgrywa na stoisku producenta główną rolę, a poboczną samochody po liftingu. Nie inaczej jest tym razem, choć Ground Tourer zapowiada ważny dla koncernu z Japonii model.

Mitsubishi Ground Tourer PHEV ma bardzo wąskie reflektory prawdopodobnie do jazdy dziennej, wykonane w technice LED i umieszczone w górnej części, tuż pot krawędzią pokrywy silnika.  Główne duże światła w formie trzech pionowo ułożonych sześciokątów także wykonano z diod LED. Dodatkowe lampy umieszczono również w zderzaku. Samochód wyróżniają ostre przetłoczenia karoserii i brak konwencjonalnych lusterek bocznych, w miejscu których zamontowano kamery.

Bryła auta przypomina nam Land Rover Discovery Sport, zaś tył Ground Tourer wyróżnia się światłami w formie długiej listwy biegnącej przez całą szerokość nadwozia. Oczywiście te wykonano z diod LED. Niestety na razie Mitsubishi nie publikuje zdjęć wnętrza - te na pewno będzie mocno futurystyczne.

Ground Tourer to nie tylko nazwa, ale również gwarancja długiej podróży. Przynajmniej tak deklaruje Mitsubishi. Zasięg koncepcyjnego auta w trybie hybrydowym ma wynosić aż 1200 km. Na papierze robi to wrażenie nawet na nas. W trybie elektrycznym samochód ma przejechać do 120 km.

Koncepcyjny model ma napęd przekazywany na obie osie. Spalinowy silnik jest odpowiedzialny za napędzanie osi przedniej, zaś tylne koła są napędzane przez dwie elektryczne jednostki napędowe. Niestety Mitsubishi nie zdradza pełnej specyfikacji auta koncepcyjnego, ale ta pewnie zostanie przedstawiona na targach Paryż Motor Show. Warto odnotować również, że Ground Tourer to zapowiedź nowej generacji Mitsubishi Outlandera.

Zobacz także:
REKLAMA