REKLAMA

Mitsubishi L200 – gruntowny face lifting

Po 40 latach od debiutu ceniony pick-up Mitsubishi przechodzi poważne zmiany. Odświeżono nie tylko wygląd samochodu.

Mitsubishi L200 2018 facelift Materiały prasowe
Mitsubishi L200 2018 facelift
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mitsubishi L200, znany na niektórych rynkach jako Triton, przeszedł właśnie solidny face lifting. Taki, który na pierwszy rzut oka sprawia, że trudno poznać co to w ogóle za model. Tymczasem jest to dobrze znany pick-up, tyle że mocno unowocześniony.

Pokazany w 2014 roku model L200 zdążył się już nieco opatrzeć, choć w przypadku pojazdów użytkowych wygląd ma drugorzędne znaczenie. Tu jednak styliści Mitsubishi popuścili wodze fantazji, upodobniając auto do innych aut marki, jak Eclipse Cross czy Outlander.

Rzeczywiście, nieco futurystycznie wyglądający przód L200, z kanciastymi liniami i odważnymi przetłoczeniami wpisuje się w stylistykę Dynamic Shield – jak we wspomnianych SUV-ach spod znaku trzech diamentów. Co ciekawe i rzadkie w przypadku face liftingu – przeprojektowano też kształt nadkoli.

REKLAMA

REKLAMA

Tradycjonaliści docenią z kolei pozostawienie we względnym spokoju tyłu. Tam znajdziemy jedynie nowy zderzak i klosze lamp, z efektowną LED-ową linią świateł. Z zewnątrz to w zasadzie tyle.

Mitsubishi L200 2018 faceliftMateriały prasowe
Mitsubishi L200 2018 facelift

Nowy L200 w wersjach z napędem 4WD jest wyposażony w system SuperSelect 4WD lub system EasySelect 4WD. Oba korzystają z nowego trybu Offroad z ustawieniami GRAVEL (szuter), MUD/SNOW (błoto/śnieg), SAND (piasek) i ROCK (kamienie).

Po włączeniu trybu Off-road, komputer kontroluje rozdział mocy, pracę przekładni i hamulce, aby można było sterować stopniem poślizgu kół, zwiększając skuteczność jazdy w terenie i zdolność do wydostawania się z błota lub śniegu. Nie zabrakło też asystenta zjazdu ze wzniesienia.

REKLAMA

W nowym L200 pojawi się sporo systemów bezpieczeństwa. Wśród nich:

  • System łagodzenia kolizji czołowych (FCM), który umożliwia wykrycie pojazdów i pieszych znajdujących się przed samochodem,
  • System ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek bocznych (BSW + LCA),
  • Tylny sygnalizator ruchu poprzecznego (RCTA),
  • Ultradźwiękowy system łagodzenia skutków omyłkowego wciśnięcia pedału gazu (UMS).

Mitsubishi L200 2018 faceliftMateriały prasowe
Mitsubishi L200 2018 facelift

Przydatne wsparcie dla kierowcy zapewnia też system monitorowania otoczenia samochodu z kamerą 360 stopni, współpracujący z czujnikami parkowania.

REKLAMA

REKLAMA

Nie mamy póki co informacji odnośnie planowanej gamy silników. Wiadomo natomiast, że zwiększono tarcze i tłoczki hamulcowe, większe są tylne amortyzatory, a 5-biegowy automat został zastąpiony skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach.

Po rozpoczęciu sprzedaży w Tajlandii 17 listopada, nowy L200 ma zostać wprowadzony kolejno na rynki państw ASEAN, Oceanii, Bliskiego Wschodu, Europy, Afryki i Ameryki Południowej, a docelowo trafi do sprzedaży w około 150 krajach na całym świecie.

Zobacz także: Mitsubishi ASX 2019 - nowe ceny i wyposażenie

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA