Mitsubishi Lancer kończy karierę

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich miłośników japońskiego sedana. Ostatni egzemplarz Mitsubishi Lancera zjedzie jeszcze w tym roku z taśm produkcyjnych, a producent nie przewidział następcy.

Lancer Evolution
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mitsubishi pozbywa się Lancera ze swojej gamy modelowej. Wszystko przez coraz mniejsze zainteresowanie sedanami na rzecz crossoverów i SUV-ów. Dlatego w najbliższym czasie to właśnie te dwie wspomniane gałęzie będą intensywnie rozwijane przez japońską markę.

REKLAMA

Kilka dni temu w wywiadzie dla zagranicznego magazynu szef Mitsubishi oznajmił, że ostatni egzemplarz Lancera zjedzie z taśm produkcyjnych pod koniec września. Podstawą do takiej decyzji jest coraz gorsza sprzedaż tego modelu. W 2002 roku japoński producent sprzedawał 69 tys. egzemplarzy rocznie, a w całym ubiegłym roku było tylko 14 304 chętnych na Lancera.

Japoński producent nie przygotował następcy. Na wybranych rynkach lukę po Lancerze uzupełni model Mirage, który nie jest dostępny na polskim rynku. Na pewno można się spodziewać, że w najbliższym czasie zobaczymy kilka nowości z segmentu sportowo-rekreacyjnego, ale jeszcze zbyt wcześnie na bardziej konkretne informacje.

 

Zobacz także:
REKLAMA