REKLAMA

Mitsubishi MI-TECH CONCEPT*1 - japońskie buggy

Nazwa prototypu Mitsubishi jest dokładnie tak samo pokręcona, jak jego futurystyczne nadwozie – czyli typowo po japońsku. Oto, co wiemy o elektrycznym buggy od Mitsubishi.

mitsubishi
Mitsubishi MI-TECH CONCEPT*1

Modele przyszłości mają być zelektryfikowane, a szczególny nacisk zostanie położony na napęd hybrydowy typu plug-in. Tak na targach Tokyo Motor Show zapowiedział Takao Kato, dyrektor generalny marki. Do 2022 roku taką technologię zobaczymy w nowym SUV-ie Mitsubishi średniej wielkości, modelu kompaktowym oraz w aucie z segmentu kei-cars, na rynek japoński.

Prototyp to pojazd typu buggy. Elementy w kolorze miedzi (na osłonie silnika, nadkolach i we wnętrzu) to elektryczne barwy Mitsubishi. Do dyspozycji kierowcy będzie duży wyświetlacz head-up. To ostatnie to trend widoczny u wielu producentów, którzy widzą przednią szybę jako nośnik informacji przydatnych w czasie jazdy. W kabinie znalazł się także poziomy uchwyt pełniący funkcję podpory dla ręki, ułatwiając w ten sposób obsługę „klawiatury”.

REKLAMA

Czy Mitsubishi swoimi hybrydowymi modelami nawiąże do swojej wspaniałej przeszłości w kwestiach związanych z dzielnością auta w terenie i aut takich jak Pajero? Na to wygląda, bowiem MI-TECH CONCEPT*1 ma mieć cztery silniki elektryczne, po jednym przy każdym z kół, a system rozdziału siły napędowej będzie w stanie przenieść ją na to koło, które aktualnie ma największą przyczepność. Ciekawym rozwiązaniem są też elektryczne sterowanie zaciski hamulcowe, które wpływają na szybkość hamowania i precyzyjny rozdział siły między czterema kołami.

Zobacz także: SUV Hyundaia blisko premium

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA