REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV z nowym silnikiem

Na salonie samochodowym w Genewie Mitsubishi zaprezentuje odświeżonego Outlandera PHEV, który ma przede wszystkim nowy napęd.

Mitsubishi Outlander PHEV 2018
Mitsubishi Outlander PHEV 2018

Podczas genewskiej imprezy Mitsubishi będzie świętować dwa debiuty - europejską premierę koncepcyjnego Mitsubishi e-Evolution i światową premierę nowego Outlandera PHEV 2019, który zostanie wprowadzony na europejski rynek wczesną jesienią.

Zarówno nowy Outlander PHEV, jak i koncepcyjny e-Evolution pokazują kierunek rozwoju firmy - pierwszy z nich już teraz, a drugi na bliską przyszłość.

Kiedy w roku 2013 roku Mitsubishi wprowadziło na rynek model Outlander PHEV, elektryczną hybrydę plug-in, będącą SUV-em napędzanym za pomocą dwóch silników elektrycznych, chyba nikt nie spodziewał się aż takiego sukcesu modelu.

Systematycznie poprawiany, wspierany pozytywną reakcją rynku, Outlander PHEV z pojazdu dla wybranych, stał się właściwie podstawowym produktem marki, biorąc pod uwagę globalną sprzedaż.

REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV 2018
Mitsubishi Outlander PHEV 2018

Outlander PHEV był najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym plug-in w Europie w 2015, 2016 i 2017 roku - według danych JATO Dynamics. Do dziś w Europie sprzedano ponad 100 tys. sztuk, a na świecie ponad 140 tys.

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV w wersji na rok 2019 oferuje systemy najnowszej generacji, z przełomowymi rozwiązaniami w dziedzinie napędów elektrycznych i w klasie SUV-ów.

Wśród najważniejszych różnic między nowym, a obecnym modelem, można wymienić:

  • Pracująca w cyklu Atkinsona, 2.4-litrowa jednostka, zastąpiła wcześniejszą, 2.0-litrową, pracującą w standardowym cyklu Otto. Pozwala to uzyskać wyższy moment obrotowy, płynniejszą pracę i lepsze osiągi. 
  • Wydajność generatora zwiększono o 10 proc.
  • Moc tylnego silnika zwiększono o 10 proc.
  • Pojemność akumulatora trakcyjnego zwiększono o 15 proc.
  • Moc akumulatora trakcyjnego zwiększono o 10 proc.

W nowym aucie znajdzie się więcej trybów jazdy. Do znanych z poprzednich modeli trybów NORMAL i 4WD LOCK dodano dwa dodatkowe tryby jazdy. Tryb SPORT daje kierowcy bardziej bezpośrednią kontrolę, zapewniając większą przyjemność z jazdy krętymi drogami. Tryb SNOW z kolei zapewnia większą pewność na pokrytych śniegiem lub śliskich nawierzchniach, wykorzystując napęd na cztery koła.

REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV 2018
Mitsubishi Outlander PHEV 2018

Z zewnątrz odświeżony Outlander PHEV ma kilka ulepszeń. Wśród nich nowe reflektory LED, prostokątne oprawy świateł przeciwmgielnych, mocniej zarysowaną osłonę chłodnicy DYNAMIC SHIELD i przedni płat osłony pod silnikiem.

Bardziej dynamiczny wygląd zapewniają natomiast wieloszprychowe, dwukolorowe felgi o średnicy 18 cali oraz większy tylny spoiler.

W kabinie natomiast producent obiecuje "wrażenie wysokiej jakości" podkreślonej przez pikowaną, skórzaną tapicerkę, zaprojektowane od nowa, profilowane przednie fotele, zmienione przełączniki, nową tablicę przyrządów, nowe wykończenia czy tylne gniazda A/C.

Więcej szczegółów poznamy podczas salonu samochodowego w Genewie, gdzie Mitsubishi Outlander PHEV zostanie oficjalnie zaprezentowany szerokiej publiczności.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA