Mitsubishi e-Evolution Concept - pierwsze zdjęcia

Na salonie samochodowym w Tokio Mitsubishi zaprezentuje model e-Evolution Concept. Mamy już pierwsze zdjęcia i szczegóły.

Mitsubishi e-Evolution Concept
Mitsubishi e-Evolution Concept

Na początek kilka haseł, którymi Mitsubishi zapowiada swoją gorącą premierę.

REKLAMA
  • Sztuczna inteligencja - wspomaga kierowcę i zwiększa osiągi pojazdu
  • System Triple Motor 4WD - trzy silniki, napęd 4x4
  • Dwusilnikowy Active Yaw Control (AYC) – system kontroli znoszenia
  • Napęd elektryczny o wysokiej charakterystyce momentu obrotowego
  • Adaptacyjne dostosowanie parametrów jazdy do wymagań kierowcy i warunków drogowych
  • Funkcja coachingu

Mitsubishi e-Evolution Concept to elektryczny crossover, który ma pokazać drogę, jaką japońska marka pójdzie w najbliższej przyszłości. Mamy tu szereg najnowszych osiągnięć technologicznych i wiedzy inżynierów Mitsubishi na temat napędów elektrycznych i systemów 4x4.

Słowo "Evolution" w nazwie może kojarzyć się z całą motorsportową przeszłością marki - modelami Lancer Evolution, które wygrywały m.in. na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. I słusznie, bo potwierdza to sam producent.

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi e-Evolution Concept
Mitsubishi e-Evolution Concept

Mitsubishi e-Evolution Concept wykorzystuje wydajne silniki elektryczne o wysokim momencie obrotowym, wspomagane przez system akumulatorów o dużej pojemności. Trzysilnikowy system 4WD wykorzystuje jeden silnik do napędzania przednich kół, a nowy system Dual Motor AYC (Active Yaw Control), łączy dwa elektryczne silniki na tylnej osi za pośrednictwem elektronicznie sterowanego modułu AYC.

Mózgiem Mitsubishi e-Evolution Concept jest system sztucznej inteligencji (AI), który wspomaga  kierowcę. Układ czujników cały czas monitoruje warunki na drodze i natychmiast odczytuje zamiary kierowcy, koordynując je z osiągami pojazdu. System ma za zadanie wspomagać osoby o różnych umiejętnościach prowadzenia samochodu.

REKLAMA

Mitsubishi e-Evolution Concept
Mitsubishi e-Evolution Concept

Specjalna funkcja coachingowa pozwala systemowi sztucznej inteligencji przekazać swoją wiedzę kierowcy i wpłynąć na jego zachowanie podczas jazdy. Po zebraniu danych na temat umiejętności kierowcy, system tworzy program szkoleniowy, który jest przekazywany w postaci komunikatów głosowych i wyświetlany na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej.

Mitsubishi e-Evolution Concept będzie jednym z 12 modeli Mitsubishi zaprezentowanych w Tokyo.  Dołączy do niego nowy model Eclipse Cross coupe SUV, który zostanie po raz pierwszy pokazany w Japonii. Jego sprzedaż na lokalnym rynku jest planowana na początku przyszłego roku. Outlander PHEV i inne najważniejsze modele MMC oferowane w Japonii również pojawią się na wystawie.

REKLAMA

REKLAMA