[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mitsubishi e-Evolution Concept - pierwsze zdjęcia

Na salonie samochodowym w Tokio Mitsubishi zaprezentuje model e-Evolution Concept. Mamy już pierwsze zdjęcia i szczegóły.

Mitsubishi e-Evolution Concept Mitsubishi e-Evolution Concept

Na początek kilka haseł, którymi Mitsubishi zapowiada swoją gorącą premierę.

  • Sztuczna inteligencja - wspomaga kierowcę i zwiększa osiągi pojazdu
  • System Triple Motor 4WD - trzy silniki, napęd 4x4
  • Dwusilnikowy Active Yaw Control (AYC) – system kontroli znoszenia
  • Napęd elektryczny o wysokiej charakterystyce momentu obrotowego
  • Adaptacyjne dostosowanie parametrów jazdy do wymagań kierowcy i warunków drogowych
  • Funkcja coachingu

Mitsubishi e-Evolution Concept to elektryczny crossover, który ma pokazać drogę, jaką japońska marka pójdzie w najbliższej przyszłości. Mamy tu szereg najnowszych osiągnięć technologicznych i wiedzy inżynierów Mitsubishi na temat napędów elektrycznych i systemów 4x4.

Słowo "Evolution" w nazwie może kojarzyć się z całą motorsportową przeszłością marki - modelami Lancer Evolution, które wygrywały m.in. na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. I słusznie, bo potwierdza to sam producent.

Mitsubishi e-Evolution Concept Mitsubishi e-Evolution Concept

Mitsubishi e-Evolution Concept wykorzystuje wydajne silniki elektryczne o wysokim momencie obrotowym, wspomagane przez system akumulatorów o dużej pojemności. Trzysilnikowy system 4WD wykorzystuje jeden silnik do napędzania przednich kół, a nowy system Dual Motor AYC (Active Yaw Control), łączy dwa elektryczne silniki na tylnej osi za pośrednictwem elektronicznie sterowanego modułu AYC.

Mózgiem Mitsubishi e-Evolution Concept jest system sztucznej inteligencji (AI), który wspomaga  kierowcę. Układ czujników cały czas monitoruje warunki na drodze i natychmiast odczytuje zamiary kierowcy, koordynując je z osiągami pojazdu. System ma za zadanie wspomagać osoby o różnych umiejętnościach prowadzenia samochodu.

Mitsubishi e-Evolution Concept Mitsubishi e-Evolution Concept

Specjalna funkcja coachingowa pozwala systemowi sztucznej inteligencji przekazać swoją wiedzę kierowcy i wpłynąć na jego zachowanie podczas jazdy. Po zebraniu danych na temat umiejętności kierowcy, system tworzy program szkoleniowy, który jest przekazywany w postaci komunikatów głosowych i wyświetlany na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej.

Mitsubishi e-Evolution Concept będzie jednym z 12 modeli Mitsubishi zaprezentowanych w Tokyo.  Dołączy do niego nowy model Eclipse Cross coupe SUV, który zostanie po raz pierwszy pokazany w Japonii. Jego sprzedaż na lokalnym rynku jest planowana na początku przyszłego roku. Outlander PHEV i inne najważniejsze modele MMC oferowane w Japonii również pojawią się na wystawie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij