Mitsubishi eX concept - elektryczny crossover

Na targach Tokio Motor Show pojawi się elektryczna nowość od Mitsubishi. Model eX concept ma być pierwszym w pełni elektrycznym crossoverem tej marki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Japońska marka pracuje w ostatnim czasie nad wieloma modelami zasilanymi w sposób alternatywny. Model eX będzie pierwszym, w pełni elektrycznym crossoverem. Na dodatek stylistyka tego modelu zapowiada kolejne produkty japońskiego koncernu.

REKLAMA

Charakterystyczne lampy z przodu oraz grill zostały ochrzczone jako filozofia "dynamicznej taraczy" (z ang. Dynamic Shield).

Drzwi w wersji koncepcyjnej otwierają się przeciwsobnie, dzięki czemu dostęp do kabiny będzie ułatwiony. Brakuje typowego słupka środkowego. Wnętrze jest minimalistyczne, ale przy okazji bardzo futurystyczne.

Pod maską będzie pracował silnik elektryczny, ale nie znamy jeszcze żadnych detali na temat osiągów, jakie zaoferuje. Wiadomo tylko, że napęd będzie przekazywany na wszystkie koła. Mitsubishi eX będzie także wyposażone w szereg rozwiązań zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa.

Więcej na temat modelu dowiemy się w ostatnich dniach października, ponieważ ruszają wtedy targi motoryzacyjne w Tokio.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA