Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mitsubishi i Nissan będą wspólnie budować malucha

Mitsubishi Mitsubishi

Projekt, w którym obaj producenci mają równe udziały, zakłada budowę małego miejskiego auta, które wyjedzie na ulice Japonii w roku 2012. W tym samym roku zadebiutować ma nowy model Mitsubishi w klasie B, przygotowany na wszystkie rynki, na których działa Mitsubishi. Oba te  projekty łączy jedynie rok wprowadzenia na rynek - pierwszy, przy którym współpracują obaj producenci, dotyczy wyłącznie Kraju Kwitnącej Wiśni, a drugi - globalny, jest samodzielnym projektem MMC, nie związanym z Nissanem.  Przy okazji warto wspomnieć, że Nissan wspiera już producenta Smartów w przygotowaniu nowego modelu ForFour na rynek amerykański.

Dodatkowo Nissan zbuduje dla Mitsubishi samochód typu van/kombi, przeznaczony na rynek japoński, a Mitsubishi wesprze Nissana w temacie budowy SUV-a dla klientów na Bliskim Wschodzie. W uproszczeniu oznacza to, że w Japonii pojawi się auto Nissana z trzema diamentami Mitsubishi na masce, a klienci z Bliskiego Wschodu dostaną Mitsubishi ze znaczkiem Nissana.

Obie firmy współpracują już od dawna w kilku projektach, między innymi budują razem silniki do popularnych w Japonii mikrosamochodów o pojemności poniżej 600 cm3. Być może niebawem zaczną również budować dla nich napędy elektryczne. Ponadto w dłuższej perspektywie obydwie firmy badają możliwość współpracy przy produkcji i opracowaniu nowej generacji jednotonowego pickupa.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Współpraca współpracą, a zobaczymy jakie będą jej dalsze efekty.
  ~Samuraj002, 2010-12-16 13:18:07
 • avatar
  zgłoś
  Japońscy producenci podpisali porozumienie, na mocy którego za dwa lata wprowadzą na rynek wspólny model.
  auto motor i sport, 2010-12-16 09:06:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij