Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mitsubishi i PSA rozszerzają współpracę

Obie firmy dążą do rozszerzenia obecnej współpracy z zakresu pojazdów elektrycznych, czego rezultatem jest rozpoczęcie badań nad programem, którego cel to opracowywanie i dostarczanie układów napędowych dla pojazdów elektrycznych - w fazie wstępnej do lekkich samochodów dostawczych. Dodatkowo program obejmować ma analizę wielkości i pojemności akumulatorów oraz rentowności biznesu.

Koncerny podpisały już umowę opracowania i dostarczenia pojazdów elektrycznych przez MMC na rynek Starego Kontynentu. Dzięki niej najprawdopodobniej już w październiku bieżącego roku rozpocznie się produkcja europejskiej wersji pojazdu elektrycznego PSA, który powstanie w oparciu o model Mitsubishi i-MiEV.

Sprzedaż jego europejskich wersji, czyli Peugeota iOn oraz Citroëna C-ZERO, rozpocznie się pod koniec roku, ale wcześniej oba modele zadebiutują na jesiennym Paris Motor Show.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i PSA Peugeot Citroën (PSA) zapowiedziały wspólną realizację projektu dotyczącego elektrycznych układów napędowych.
    auto motor i sport, 2010-07-23 07:41:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij