Mitsubishi - kompaktowy SUV zadebiutuje w Genewie

Japoński producent zapowiada swoją najważniejszą premierę w tym sezonie. Kompaktowy SUV, który zadebiutuje w Genewie ma być "najlepszym modelem Mitsubishi w historii".

Mitsubishi compact SUV
Mitsubishi compact SUV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wszyscy fani Mitsubishi oczekują z niecierpliwością nowego crossovera. Producent publikuje pierwszy teaser, a tymczasem wprawne oko zauważy, że nowy model będzie miał wiele wspólnego z koncepcyjnym modelem XR-PHEV prezentowanym trzy lata temu. W międzyczasie producent zaprezentował model XR-PHEV II, a także koncepcyjnego eX, któremu najbliżej do nadchodzącej premiery.

REKLAMA

Na zdjęciach widać wiele wspólnych elementów w stylistyce poszczególnych modeli. Wygląd przedniej części nadwozia nawiązuje do innych modeli japońskiego producenta, a opadająca linia dachu sugeruje, że mamy do czynienia z nadwoziem w stylu coupe. Największą niewiadomą jest wnętrze. Producent nie opublikował jeszcze żadnych zdjęć ukazujących wygląd kabiny.

Nowy crossover ma być pozycjonowany pomiędzy modelem ASX a Outlanderem. Jednostki napędowe są jeszcze tajemnicą, ale możemy się spodziewać czterocylindrowych silników benzynowych z turbodoładowaniem.

Nie znamy jeszcze nazwy zapowiadanego modelu, ale kilka miesięcy temu krążyły spekulacje na temat wykorzystania nazwy "Eclipse", która wszystkim kojarzy się ze sportowym autem produkowanym do 2011 roku.

Oficjalna prezentacja konceptu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie na początku marca. Auto trafi na rynek europejski w drugiej połowie roku.

REKLAMA