Mitsubishi – nowy CUV w Genewie

Targi w Genewie ruszają już za dwa miesiące. Zobaczymy tam zupełnie nowy model, który wpisuje się w nową strategię japońskiego producenta.

Mitsubishi ex Concept
Mitsubishi ex Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Rynek crossoverów cały czas rośnie, dlatego wielu producentów upatruje w tym szansy na zdobycie większych udziałów. Jednym z przykładów jest Mitsubishi, które właśnie ogłosiło zakończenie produkcji Lancera, ale już w Genewie pokaże nowego przedstawiciela segmentu CUV.

REKLAMA

Mitsubishi jest bardzo pewne tego modelu, a szefowie marki określają go mianem „najlepszego samochodu Mitsubishi w historii”. Pod futurystycznym nadwoziem będzie pracować czterocylindrowy, turbodoładowany silnik połączony z nowoczesną technologią z zakresu bezpieczeństwa. Kilka miesięcy po premierze pojawi się też hybryda typu plug-in.

Japończycy nie pokazali jeszcze żadnych zdjęć nowego modelu, ale źródła donoszą, że inspiracji należy poszukiwać w koncepcyjnym modelu eX Concept. Nowy model będzie pozycjonowany pomiędzy Outlanderem a Outlanderem Sport. Przy okazji tej premiery oba modele przejdą face lifting na rocznik modelowy 2018.

Sprzedaż Mitsubishi w ostatnich latach cały czas rośnie. Marka zdobywa też coraz większe udziały na rynku amerykańskim, gdzie po raz pierwszy od 2002 roku będzie na plusie. Tegorocznym celem dla japońskiej marki jest sprzedaż 100 tys. egzemplarzy i wszystko wskazuje na to, że plan się powiedzie. Co więcej, sprzedaż modeli Outlander i Outlander Sport stanowi 65 procent całości, co tylko utwierdza w przekonaniu, że jest to słuszna droga.

Zobacz także:
REKLAMA