Mitsubishi szykuje nowego crossovera

Mitsubishi Outlander po facliftingu pokazało światu nową stylistykę, która trafi też do kolejnego modelu. Czy będzie to następca ASX-a?

Mitsubishi Outlander 2016
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezes marki Mitsubishi, Osamu Masuko zdradził kilka szczegółów dotyczących auta, nad którym pracuje jego firma. I tu ciekawostka, bo samochód może nie być bezpośrednim następcą ASX-a. "Outladner urósł trochę, podczas gdy ASX nie zmniejszył swoich rozmiary. To otwiera nam możliwość dla nowego crossovera. Potrzebujemy, coś co wypełni tą przestrzeń." - powiedział prezes Masuko.

REKLAMA

Wypowiedź pana Masuko wskazuje więc na całkowicie nowy model w gamie. Idąc dalej, prezes Mitsubishi sugeruje, że auto trafi do produkcji na jesień przyszłego roku. Finalnie więc samochód na rynku pojawi się na początku 2017 roku. Celem jest Europa oraz USA.

Zapowiedzią stylistyki nowego auta jest studyjny eX Concept. Bezpośrednią konkurencją ma być m.in. Kia Sportage. Z innych źródeł wiemy, że na przyszły rok Mitsubishi planuje również przedstawić nowego ASX-a, ale bardzo możliwe, że mowa tu jedynie o faceliftingu.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA