Mitsubishi zaczyna prace nad nowym Lancerem

Choć Mitsubishi podobno rozpoczęło już prace nad nowym Lancerem, to wciąż poszukują partnera, który razem z nim zbudowałby następną generację modelu. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jeden z przedstawicieli Północnoamerykańskiego oddziału Mitsubishi potwierdził, że firma pracuje już nad nową generacją Lancera, który w obecnej formie jest z nami już od 7 lat. Jak dodaje, Mitsubishi wciąż poszukuje marki-partnera, przy pomocy której Japończycy mogliby opracować i skonstruować nowy model.

REKLAMA

Inżynierowie Mitsubishi nie mogli jednak czekać wiecznie i już od jakiegoś czasu sami prowadzą jakieś prace nad projektem. Gdyby rozmowy z potencjalnym partnerem skończyły się fiaskiem, oznaczałoby to, że producent byłby kolejny rok „w plecy” z pracami nad nowym Lancerem. Przedstawiciele japońskiej marki nie zdradzają który producent miałby być tym partnerem, ale mówi się, że mógłby to być inny azjatycki koncern, a konkretnie Nissan.

Niestety, nowy Lancer to wciąż odległa perspektywa. Nawet jeśli rozmowy z przyszłym partnerem szczęśliwie zakończyłyby się przed końcem tego roku, to i tak na nowy model przyjdzie nam czekać od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać następnego Evo XI. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA