Mitsubishi zapowiada model Pajero Sport na 2016 rok

Mitsubishi podjudza naszą ciekawość zapowiedzią nowego Pajero Sport. Auto ma zadebiutować już w przyszłym miesiącu. Oto co o nim wiemy.

Mitsubishi Pajero Sport 2016
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mitsubishi od jakiegoś czasu zdaje się wysyłać swoich pracowników na przymusowe urlopy. Po Space Starze, którego dogłębnie testowali nasi redakcyjni koledzy i informacji o rozpoczęciu prac nad nowym Lancerem nie słyszeliśmy o niczym nowym w japońskiej marce. A może to tylko cisza przed burzą?

REKLAMA

Na załączonym zdjęciu widać niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Ledwo widoczna jest boczna sylwetka auta i agresywne spojrzenie dziennych świateł LED. W związku z tym nie będziemy się rozpisywać o stylistyce. Wspomnimy o tym więcej, gdy Mitsubishi odsłoni więcej "ciała" Pajero Sport.

Nowy model będzie prawdopodobnie oparty na nowym L200, zarówno jeśli chodzi o płytę podłogową, jak i jednostki napędowe. A więc w palecie silników może znaleźć się 2,5-litrowy turbodiesel w wariantach 128 KM i 240 Nm oraz 178 KM i 400 Nm, a także 2,4-litrowa benzyna 128 KM i 194 Nm. Nowością ma być zaprojektowany na nowo silnik diesla 2.4 o mocach 154 KM i 380 Nm oraz 181 KM i 430 Nm.

Więcej detali poznamy 1 sierpnia, podczas oficjalnej premiery Pajero Sport w Bangkoku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA