Mocne BMW i bez dachu

Mocne kabriolety zawsze wzbudzają szczególne emocje wśród fanów czterech kółek. Nie inaczej będzie z pewnością z BMW M4 Cabrio.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Technologicznie BMW M4 z otwieranym dachem bazuje na odmianie Coupe. Pod maską pracuje zatem ta sama sześciocylindrowa "rzędówka" o wiele mówiącej nazwie Twin Power Turbo, która z pojemności trzech litrów generuje moc 425 koni mechanicznych, zaś jej maksymalny moment obrotowy w wysokości 550 Nm jest osiągany w szerokim zakresie obrotów od 1.850 do 5.500 obr/min.

REKLAMA

Moc przenoszona jest oczywiście na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej mechanicznej, bądź 7-stopniowej automatycznej przekładni M-DCT o dwóch sprzęgłach. W zależności od przekładni pierwsza setka na prędkościomierzu jest osiągana już po 4,2 (automat) lub 4,4 (manual) sekundy. Maksymalnie auto będzie w stanie rozpędzić się do 250 km/h, choć gdyby nie elektroniczny ogranicznik maksymalna prędkość byłaby z pewnością sporo wyższa.

Najnowszy kabriolet BMW będzie mieć twardy dach, którego złożenie i rozłożenie trwa ok. 20 sekund i może odbywać się także w czasie jazdy z prędkością do 18 km/h.

Wśród dostępnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na aktywny dyferencjał (Active M Differential), specjalne hamulce ze złotymi zaciskami oraz sportowo zestrojony układ kierowniczy. Ponadto kierowca ma do wyboru trzy nastawy zawieszenia - Comfort, Sport oraz Sport+. Całość z pewnością zapewnia nieziemskie emocje podczas dynamicznej jazdy.

Oficjalna światowa premiera BMW M4 Cabrio odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie podczas wystawy samochodowej New York International Auto Show. Do sprzedaży, na początku na rynku amerykańskim, otwarte BMW M4 trafi już na początku lata tego roku.

Zobacz także:
REKLAMA