[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mocny początek roku Skody – 100 tys. aut

Pierwszy miesiąc 2018 roku był dobry dla Skody. Czeska marka dostarczyła ponad 100 tysięcy samochodów na całym świecie.

Skoda Karoq - produkcja Skoda Karoq - produkcja

W styczniu Skoda zwiększyła liczbę samochodów dostarczonych do klientów w Europie Zachodniej, osiągając wynik 41 000 dostaw, oznaczający wzrost o 6,2 proc.. Znaczący wzrost o 23 proc. Skoda zanotowała na dynamicznie rozwijającym się rynku rosyjskim, osiągając 5 500 dostaw. Najlepiej sprzedającym się modelem pozostaje Skoda Octavia, a popyt na kompaktową Skodę Karoq stale rośnie.

- Modele Kodiaq i Karoq są niezmiennie jednymi z najważniejszych czynników wzrostu Skody. Kolejnym etapem naszej ofensywy w segmencie SUV będzie premiera Skody Kamiq na Motor Show w Genewie. Tym samym wprowadzimy trzeciego SUV-a do naszej oferty dla klientów na rynku europejskim – podkreśla Alain Favey, członek zarządu Skoda Auto ds. Sprzedaży i marketingu.

Sprzedaż Skody na rynkach Europy

W styczniu Skoda dostarczyła klientom Europy Zachodniej 41 000 pojazdów, co stanowi wzrost o 6,2 proc. w stosunku do stycznia ubiegłego roku. Na najsilniejszym rynku europejskim - w Niemczech - firma zwiększyła liczę dostaw do 13 800 pojazdów, co stanowi wzrost o 8,1 proc.

Skoda odnotowała też dwucyfrowy wzrost w Holandii (o 2 500 pojazdów, +61,0 proc.), Hiszpanii (o 1 600 pojazdów, +12,3 proc.), Szwajcarii (o 1 600 pojazdów, +37,0 proc.) i Danii (o 1 500 pojazdów, +29,4 proc.). W Polsce Skoda dostarczyła 6 325 aut.

Zobacz także: Skoda Vision iV na pierwszych zdjęciach

REKLAMA

W Europie Wschodniej, z wyłączeniem Rosji, Skoda dostarczyła w styczniu 3 000 pojazdów, co stanowi wzrost o 9,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Znacząco wzrósł też poziom sprzedaży w Serbii (o 500 pojazdów, +28,1 proc.) i Bułgarii (o 400 pojazdów, +76,5 proc.).

Skoda zanotowała też świetne wyniki na prężnie rozwijającym się rynku rosyjskim zaliczając 23-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Sprzedaż Skody w Chinach i Izraelu

W Chinach, na największym rynku samochodowym na świecie, Skoda odnotowała w styczniu 27 800 dostarczonych aut, o 11,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Negatywny wpływ na wyniki ma ogólny spadek na chińskim rynku motoryzacyjnym. Niewielki spadek Skoda odnotowała również w Indiach, gdzie w styczniu dostarczono 1200 pojazdów.

W pierwszym miesiącu roku Skoda dostarczyła 3 700 samochodów na izraelski rynek, o 31,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W Algierii dostawy osiągnęły liczbę 1 700 pojazdów, co oznacza imponujący wzrost o 418,6 proc. w porównaniu ze styczniem 2018 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij