Mocy przybywaj – Audi S4 od MTM

Audi S4 MTM
Audi S4 MTM
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Seryjne Audi S4 ma pod maską 3-litrowy benzynowy silnik TFSI ze sprężarką mechaniczną o mocy 333 koni mechanicznych. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 sekundy i uzyskanie, ograniczonej elektronicznie, prędkości maksymalnej 250 km/h.

Aby uzyskać więcej mocy MTM opracowało specjalny system M-Cantronic, będący czymś w rodzaju "pudełka mocy", dzięki któremu jednostka napędowa S4 wytwarza o całe 97 koni mechanicznych więcej. 430 koni mechanicznych i 515 Nm maksymalnego momentu obrotowego oznacza, że S4 MTM ma więcej pary niż poprzednie RS4 (420 koni mechanicznych i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego).

Seryjny napęd na cztery koła i 6-stopniowa przekładnia mechaniczna tak sprawnie przenoszą moc na asfalt, że S4 MTM "setkę" robi w czasie 4,7 sekundy. Może to niewielka różnica w stosunku do modelu seryjnego, ale im dalej las, czyli im szybciej się jedzie, tym większa jest różnica w przyspieszeniach.

Klienci MTM mają wybór pomiędzy 19- i 21-calowymi felgami ze stopów lekkich, mogą też zamówić nowy tłumik końcowy, zawieszenie z możliwością regulacji wysokości oraz bardziej wydajny układ hamulcowy.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA