[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.3

Modele Skody z reflektorami Full LED Matrix

W nowych samochodach Skody dostępne są reflektory w technologii Full LED Matrix. Zapewniają one lepszą widoczność bez oślepiania innych kierowców.

Reflektory Full LED Matrix Skody Reflektory Full LED Matrix Skody

Jesień i zima to czas, który stawia przed wszystkimi kierowcami dodatkowe wyzwania, również pod względem dobrej widoczności na drodze. Dlatego, podobnie jak w modelu Superb, nowa Octavia, oprócz standardowych reflektorów LED, może być wyposażona w oświetlenie adaptacyjne Full LED Matrix.

Szeroki i intensywny snop światła oraz wielosegmentowa budowa reflektorów Full LED Matrix zapewniają większe bezpieczeństwo podczas jazdy, gwarantując jednocześnie lepszą widoczność i co ważne, nie oślepiając przy tym innych użytkowników ruchu drogowego.

W światła LED oraz reflektory adaptacyjne Full LED wyposażona może być nie tylko odświeżona Skoda Superb i nowa Skoda Octavia, ale także kompaktowa Skoda Scala oraz SUV-y Kamiq, Karoq oraz Kodiaq.

Zarówno Skoda Superb, jak i czwarta generacja bestsellerowej Skody Octavia wyposażone są natomiast w technologię adaptacyjną Full LED Matrix, zapewniającą wyjątkowo jasne i jednorodne oświetlenie drogi. Sterowane indywidualnie diody LED dostępne w poszczególnych modułach reflektorów generują wiązki światła dla świateł mijania i świateł drogowych z kilku segmentów.

Komputer pokładowy wykrywa pojazdy znajdujące się z przodu lub nadjeżdżające z naprzeciwka, odblaskowe elementy i pieszych, a następnie wyłącza poszczególne moduły, regulując wiązkę światła, która mogłaby oślepiać innych użytkowników drogi, pozostawiając jednocześnie dobrze oświetloną trasę.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA

Reflektory Full LED Matrix Skody Reflektory Full LED Matrix Skody

Oświetlenie adaptacyjne zależne od warunków na drodze

Technologia oświetleniowa Full LED Matrix, dostępna dla modelu Superb oraz nowej Octavii, posiada dodatkowo funkcję przełączania się pomiędzy różnymi trybami, w zależności od warunków pogodowych i sytuacji panującej na drodze.

Inteligentny system, korzystając z danych pobieranych z systemu GPS i prędkościomierza, rozpoznaje czy pojazd znajduje się na terenie miasta, poza terenem zabudowanym czy na autostradzie i na tej podstawie doświetla obszar przed i obok pojazdu.

Oświetlenie Full LED z funkcjami adaptacyjnymi dostępne jest również dla modeli Kodiaq, Karoq, Kamiq, Scala i Fabia w zależności od samochodu w wyposażeniu standardowym lub opcjonalnym.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix

Większa jasność dzięki technologii LED

Reflektory LED dostępne w samochodach marki Skoda wpływają nie tylko na nowoczesny design aut, ale przede wszystkim gwarantują większą wydajność niż reflektory halogenowe. Na przykład udoskonalone światła mijania Full LED dla modelu Fabia generują o 66 proc. większą wiązkę światła, niż ich poprzednia wersja.

Oświetlenie LED działa również znacznie dłużej niż lampy halogenowe i zużywa mniej energii. Moduły LED są także wykorzystywane w światłach przeciwmgielnych.

Natychmiastowa reakcja świateł tylnych LED

Oprócz reflektorów przednich, Skoda wykorzystuje technologię LED również w światłach tylnych. Dzięki natychmiastowemu zwiększeniu poziomu oświetlenia podczas hamowania, kierowcy z tyłu są w stanie szybciej zareagować na nagłe zmniejszenie prędkości lub zatrzymanie się pojazdu z przodu.

W tym obszarze poziom bezpieczeństwa dodatkowo podnoszą dynamiczne kierunkowskazy, dostępne w zależności od typu auta w standardowym lub opcjonalnym wyposażeniu dla modeli:

  • nowa Octavia,
  • Superb,
  • Kamiq.

Poprawiają one nie tylko ogólną dynamikę pojazdu, ale przede wszystkim jego widoczność dla innych użytkowników dróg.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij