Morgan EV3 - nowy trójkołowiec

O wyglądzie nowego Morgana nie możemy powiedzieć nic, ale wiemy co nieco o jego nowym, ekologicznym źródle napędowym. EV3 ma zadebiutować w Genewie.

Morgan EV3 zapowiedź

Morgan EV3 ma powstać na bazie trójkołowego modelu Threewheeler, ale zyska nową jednostkę napędową. Elektryczną, w zgodzie z obecnymi trendami. Pojazd ma zostać pokazany w Genewie.

REKLAMA

Mimo ekologicznego napędu, auto nie straci unikalnej stylistyki, z której znane są samochody Morgana. Nadal będzie widoczne nawiązanie do lotnictwa. Jednostka napędowa ma pozostać z przodu, a reflektory mają być umieszczone nad grillem.

Teaser, który wypuścił Morgan nie wiele nam mówi, ale dyrektor ds. designu brytyjskiej marki, Jonathan Wells powiedział w wywiadzie dla Autocar, że chce zaadoptować kilka smaczków stylistycznych z Deloreana. A ten ma pojawić się wkrótce w nowej odsłonie.

Jednostka elektryczna ma produkować 75 KM i rozpędzać Morgana EV3 do setki w czasie 8,5 s. Prędkość maksymalna ma wynosić 160 km/h. Zasięg to 250 km.

Morgan trzyma w ścisłej tajemnicy wszelkie oficjalne informacje o EV3. Wells mówił o aucie: "Będzie to prawdopodobnie najbardziej ekscytujący samochód elektryczny na świecie i nasz pierwszy elektryczny pojazd".

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA