Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Muscle car po europejsku

Ford Cobra Shakehead Ford Cobra Shakehead

Andrus Ciprian to młody, zdolny człowiek z Rumunii, który swoim ostatnim projektem pokazał, że żeby stworzyć piękne auto nie trzeba być świetnie opłacanym projektantem z włoskiej stajni designerskiej. Andrus zainspirowany legendarną Cobrą stworzył jej dzisiejszy odpowiednik - kolejne małe auto, z wielkim silnikiem, które nazwał Ford Cobra Shakehead. Co ciekawe, tworząc ten projekt starał się, by nie brakowało w nim nawiązań do modeli Forda dobrze znanych na naszych drogach - stąd np. w pasie przednim tyle podobieństw do najnowszego Focusa, a nawet małego Ka. Jednak linia nadwozia nie ma nic wspólnego z popularnymi, miejskimi maluchami z granatowym jajkiem na masce. Sportowa linia i przetłoczenia godne kolejnego Vipera, a do tego tył auta, nawiązujący trochę do Corvetty, a trochę do kultowego Forda GT - to może się podobać.

Oby styliści Forda nie przeoczyli tego projektu i pomyśleli o czymś podobnym, może chociaż w niewielkiej serii, z małym, pięciolitrowym V8 pod maską?

źródło: www.diseno-art.com

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  przez tę wysoką maske nie bedzie widac drogi
  gt-tuner, 2011-07-05 19:27:10
 • avatar
  zgłoś
  Temu projektowi jestem w stanie powiedzieć tak. Auto wygląda ciekawie i choć może się wydawać, że jest trochę niespójne stylistycznie, to wcale tak nie jest. Osobiście polakierowałbym go na jeden kolor, np. ciemny niebieski i do serii limitowanej. PS. Kapitalne jest to zdjęcie z lasem w tle.
  ~Samuraj, 2011-07-04 11:19:12
 • avatar
  zgłoś
  Ford inaczej - z przodu jak Ka, z tyłu jak GT.
  auto motor i sport, 2011-07-04 08:52:39
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij