Muzeum Alfy Romeo znów otwarte

Na swoje 105 urodziny Alfa Romeo ponownie otworzyła swoje muzeum. Zamknięte od 2009 roku znów jest otwarte dla zwiedzających. 

W tym samym czasie kiedy Alfa Romeo pokazywała światu swoje najnowsze dziecko (model Giulia) swoje miejsce miało nie mniej istotne wydarzenie – włoski producent otworzył swoje muzeum, które od 2009 roku było zamknięte z powodu remontu. Już od 30 czerwca miłośnicy aut tego producenta na nowo mogą cieszyć swoje oczy wystawionymi tam eksponatami.

REKLAMA

Zlokalizowane w Arese, nieopodal Mediolanu, muzeum nosi dźwięczną nazwę „La macchina del tempo – Museo storico Alfa Romeo”, a na swoim obszarze mieści m.in. księgarnię, kawiarnię, centrum dokumentacji, tor testowy oraz show-room, gdzie klienci mogą odbierać swoje zamówione przez siebie auta.

Tak jak można się tego spodziewać, odnowione muzeum Alfy Romeo stało się miejscem gdzie w tym samym czasie można podziwiać najrzadsze, najpiękniejsze i najdroższe modele jakie kiedykolwiek opuściły fabrykę włoskiego producenta. Pośród 69 wyjątkowych aut znajdują się m.in. takie perełki jak: pochodzący z 1910 roku model 24 HP, czyli pierwszy zbudowany przez Alfę samochód; triumfator wyścigu Mille Miglia - model 6C 1750 Gran Sport; model Giulietta z lat 50-tych ubiegłego wieku.  

Chętni na zwiedzanie tak ważnego dla włoskiej motoryzacji miejsca mogą udać się do muzeum każdego dnia (z wyjątkiem wtorku, kiedy muzeum jest zamknięte) w godzinach od 10:00 do 18:00, z wydłużonymi godzinami otwarcia w czwartek do godz. 22:00. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA