[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

NEVS 9-3 - duch Saaba wiecznie żywy

Saab zbankrutował sześć lat temu, ale model 9-3 znów będzie produkowany. Oto NEVS 9-3EV.

NEVS 9-3 NEVS 9-3

Saaba nie ma na rynku od kiedy w 2011 roku zaprzestano produkcję w związku z bankructwem firmy. Prawa do marki wykupiła firma NEVS, która od paru lat pracuje nad wznowieniem produkcji.

W 2013 roku w zakładach w szwedzkim Trollhättan ruszyła nawet produkcja modelu w wersji z turbodoładowanym benzynowym silnikiem 2.0 o mocy 220 KM. (Model ten widoczny jest na zdjęciach poniżej - widok z zewnątrz i w środku.) W planach był już wtedy model z napędem elektrycznym.

REKLAMA

REKLAMA

NEVS 9-3 NEVS 9-3

Auto wyjeżdżało bez logo Saaba, do którego firma NEVS nie miała wówczas praw. Teraz wygląda na to, że nie ma ich również do samej nazwy Saab, co widać na zdjęciu. Na grillu, zamiast napisu SAAB, widnieje napis NEVS.

Teraz otwiera się nowy rozdział leciwej już przecież konstrukcji, opartej na platformie wspólnej z Oplem Vectrą C czy Fiatem Croma - autami, których od lat nie ma już na rynku. Generacja Saaba 9-3, na której bazuje NEVS 9-3EV sięga roku 2002...

NEVS 9-3EV powstaje w chińskich zakładach, na licencji i wygląda niemal identycznie jak 9-3 po face liftingu z 2007 roku. Samochód napędzany jest silnikiem elektrycznym o bliżej nieznanych parametrach. Wiadomo jedynie, że zasięg ma wynieść średnio 300 km.

REKLAMA

NEVS 9-3 NEVS 9-3

Chińska firma ma zamiar wytwarzać docelowo nawet 220 tys. egzemplarzy rocznie, przy czym na przyszły rok zaplanowano skromne, ale i bardziej realne 50 tys. egzemplarzy.

Jak podają media, do firmy spłynęły już "tysiące" zamówień od chińskich firm, z czego istotnym jest to wynikające ze współpracy z firmą Panda New Energy, która leasinguje pojazdy elektryczne. Podobno firma ta zamówiła 150 tys. egzemplarzy, a wartość umowy o współpracy sięga 12 mld dolarów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij