NISMO 370Z – bez zębów!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jego oficjalna prezentacja planowana jest na nadchodzące targi motoryzacyjne w Nowym Jorku. 370Z sygnowane przez NISMO jest niczym BMW z literką M, czy Mercedesem AMG - mocno odmienionym, bardziej sportowym odpowiednikiem seryjnego modelu.

REKLAMA

Już przy pierwszym kontakcie z autem widać, że coś jest na rzeczy. 370Z w wykonaniu NISMO wyróżnia się sporym spoilerem na klapie bagażnika, dyfuzorem w tylnej partii nadwozia oraz nowym zderzakiem przednim, pozbawionym charakterystycznych "zębów" z obu stron ogromnego wlotu powietrza do chłodnicy.

Nadwozie Z-etki zostało też poszerzone, a to po to, by w jego nadkolach zmieściły się 5-szprychowe, 19-calowe felgi aluminiowe firmy RAYS. Na nich spoczywają opony Yokohama ADVAN Sport o rozmiarze 245/40 z przodu i 285/35 z tyłu.

Przeprogramowanie komputera sterującego pracą 3,7-litrowego silnika V6 zaowocowało wzrostem mocy z 332 do 350 koni mechanicznych. Zwiększyły się też maksymalny moment obrotowy oraz liczba maksymalnych obrotów jednostki napędowej - wzrost do 7400 obr/min.

Lepsze panowanie nad 370Z ma zapewnić nowe sportowe zawieszenie. NISMO zapewnia, że coupe w jego wykonaniu równie dobrze nadaje się do jazdy po torze (otrzymało wzmocniony wał), jak i po normalnych drogach.

NISMO 370Z trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w czerwce. Jego cena ma kształtować się w okolicach 40 tysięcy dolarów.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA