Na 85. urodziny!

Ford GT40
Ford GT40
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Carroll Shelby to człowiek legenda - świetny kierowca wyścigowy, a potem i konstruktor. To właśnie on zbudował słynną Cobrę, a potem pomagał w tworzeniu takich aut, jak: Ford GT40, Mustang Shelby GT350 i GT500, czy Dodge'a Vipera.

Ford GT40, startujący w barwach Shelby American zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii. W 1966 roku GT40 wygrał słynny, 24-godzinny wyścig Le Mans oraz zajął drugie i trzecie miejsce.

Zbudowanych zostanie dokładnie 85 sztuk tego pięknego auta. GT40 dostępne będzie w trzech różnych kolorach - niebieskim, czarnym i czerwonym - zawsze jednak z pasami ciągnącymi się przez karoserię. Samochody w takich kolorach zajęły pierwsze trzy miejsce podczas pamiętnego wyścigu Le Mans.

Silnik, tak jak w oryginale, umieszczony będzie centralnie. Na szczycie oferty znajdzie się 8-cylindrowa jednostka, oznaczona jako Shelby 427FE V8. Oczywiście, układ jezdny, kierowniczy i hamulce dostosowane będą do rozwijania ogromnych prędkości. Na życzenie, nabywca otrzyma samochód przygotowany do jeżdżenia po torze.

Więcej informacji na stronie www.shelbydistributionusa.com.

Źródło: Shelby

REKLAMA