LS460 do tej pory był dostępny tylko z tylnym napędem. Tym na cztery koła dysponowała jedynie jego najmocniejsza odmiana, czyli hybrydowy LS600h.
Ale to się teraz zmieni i LS460 otrzyma ten sam układ napędowy, wykorzystujący mechanizm różnicowy typu Torsen. Pod maską auta znajduje się 4,6-litrowy silnik V8 o mocy 381 koni mechanicznych, który współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną.
W normalnych warunkach moment obrotowy z silnika przenoszony jest w stosunku 40% na przód i 60% na tył. Gdy ulegają one zmianie, czyli pojawia się np. deszcz, na tylne koła może wędrować maksymalnie 70% momentu obrotowego.
Dlaczego LS460 AWD pojawia się w Rosji? Powody są dwa. Po pierwsze, BMW pokaże na salonie moskiewskim nową "siódemkę", a po drugie - w nieprzyjaznych rosyjskich warunkach, napęd na cztery koła sprawdza się idealnie.
Źródło: Lexus
Komentarze
auto motor i sport, 2008-08-20 14:57:21
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?