Na razie w dół

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

W tym tygodniu obserwujemy spadki cen paliw praktycznie w całej Polsce, znów o kilka groszy na litrze. Olej napędowy kosztuje średnio poniżej 4 zł/l, czego spodziewaliśmy się już od kilku tygodni. Tempo spadków wyraźnie wyhamowuje ze względu na ostatnie zwyżki cen ropy i paliw na świecie. Nadal kierowcy w różnych miejscowościach protestują przeciw zbyt wysokim, ich zdaniem, cenom paliw. Co ciekawe, akcje odbywają się również tam, gdzie jest w porównaniu z resztą Polski bardzo tanio.

Najtańszą benzynę - 4,04 zł/l - spośród stacji monitorowanych przez e-petrol.pl sprzedawały na początku tego tygodnia niektóre stacje w Gdańsku i Słubicach. Bardzo tanio w porównaniu z resztą Polski - średnio za 4,11 zł/l - tankować można w tym tygodniu też w Rzeszowie. Rzeszów od pewnego czasu jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o "najtańsze" paliwowe miasta w Polsce. Co ciekawe, w ostatni weekend między innymi właśnie tam odbywały się... protesty przeciwko zbyt wysokim cenom paliw. Ceny popularnej "dziewięćdziesiątki piątki" średnio ponad 4,40 zł/l obowiazują wciąż w Warszawie, Białej Podlaskiej i Zakopanem.

Olej napędowy za 3,69 zł/l - najtaniej spośród monitorowanych obiektów - można było kupić na jednej ze stacji w Lublinie. Średnie poniżej 3,90 zł/l e-petrol.pl odnotował też w Giżycku, Wałbrzychu i Grudziądzu. Na "drugim biegunie" cenowym, podobnie jak w przypadku benzyny, są Zakopane, Warszawa i Biała Podlaska.

Średnie ceny paliw poszły w dół prawie we wszystkich województwach. Największe spadki dotyczą tym razem Małopolski (4 gr. na litrze benzyny, 7 gr. na litrze oleju) i województwa zachodniopomorskiego (3 gr. dla benzyny, 7 gr. dla oleju). Kosmetyczne ruchy, rzędu 1-2 gr., dotyczą w tym tygodniu średnich cen w województwie lubuskim, podlaskim i świętokrzyskim.

e-petrol.pl

Zobacz również:
REKLAMA