Nadchodzą BMW i8 Roadster i więcej modeli M

Konferencja prasowa BMW w Monachium ujawniła, że wkrótce pojawią się nowe modele, skonstruowane przez speców z M Gmbh oraz i8 Roadster. Na tym jednak nie koniec.

BMW i8 Spyder
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW obchodzi w tym roku swoje 100. urodziny. W związku z tym przygotowywana jest wizja marka na kolejne stulecie. Wszystko zmierza ku elektryfikacji i autonomizacji pojazdów. Program BMW iNEXT zakłada budowę samochodów autonomicznych oraz elektrycznych.

Przedstawiciele marki podali skąpe informacje, ale wiemy, że są plany na BMW i8 Roadstera oraz hybrydowe MINI. Te auta mają pojawić się w 2018 roku. Rozszerzy się także paleta i3, które otrzyma nowe warianty i większy zasięg.

Jednak mimo skupieniu się na elektrycznych pojazdach, prawdziwi maniacy czterech kółek nie zostaną zawiedzeni. BMW potwierdza plany rozszerzenia palety M oraz M Performance o nowe jednostki i nadwozia.

Firma nie zaprzestanie też wdrażania innowacji do tradycyjnych silników. Motory spalinowe nadal będą dominować w bawarskiej marce, wkrótce ma zostać wprowadzona nowa linia jednostek napędowych o nazwie Efficient Dynamics NEXT. Zakłada ona bardziej wydajne i oszczędne silniki. Rozwijane są też jednostki wodorowe, które już są w fazie testów. Zanim silnik trafi do pojazdu drogowego, inżynierowie chcą osiągnąć zasięg rzędu 700 km.

REKLAMA