Nadchodzi najpiękniejsze Mondeo wszechczasów?

2012 Ford Mondeo
Ford Mondeo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 127 310 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Wiosną w Genewie nowe Mondeo zaprezentowane zostanie jako pierwszy model, czerpiący z design koncepcyjnego Evosa, którego mieliśmy okazję obejrzeć we Frankfurcie. Wyróżniać będzie go duży, trapezoidalny grill, trochę przypominający ten z nowego Focusa, czy Fiesty, ale przeniesiony wyżej w przednim pasie auta.

Nowe Mondeo ma być zasilane m.in. dwulitrowym benzynowcem zestawionym z jednostką elektryczną. Auto ma przejechać na pełnym zbiorniku około 800 km, a sam silnik elektryczny pozwoli na przejechanie 80 km.

Oczywiście Mondeo będzie dostępne również ze standardowymi jednostkami - 1.6 i 2.0 EcoBoost a także wysokoprężnymi TDCi o tej samej pojemności. Wyposażone będą one w system stop-start, układ odzyskiwania energii w czasie hamowania, czy aktywne elementy aerodynamiczne, takie jak żaluzje w grillu, odpowiadające za przepływ powietrza wokół nadwozia.

W kabinie Ford chce zachwycić wysokiej jakości materiałami, których nie powstydziłoby się Audi czy BMW. Nie zabraknie też gadżetów elektronicznych, dzięki którym Mondeo ma trafić do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie aut naszych czasów.

Jak będzie wyglądać w gotowej, produkcyjnej wersji przekonamy się w Genewie, a póki co prezentujemy kilka grafik, pokazujących, jak to auto będzie wyglądało według nas.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA