Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Nadchodzi nowe Renault Megane RS (zdjęcia)

Renault Megane RS przechodzi serię testów, które mają zrobić z niego hot-hatcha gotowego do walki z największymi rywalami w segmencie. Co wiemy do tej pory?

Renault Megane RS Renault Megane RS

Na debiut nowej generacji Renault Megane RS musimy zaczekać jeszcze kilka miesięcy, dlatego też producent stara się podsycać atmosferę oczekiwania na swojego flagowego kompakta. W tym celu wypuścił do sieci kilka zdjęć zamaskowanych prototypów.

Samochody, ubrane w gustowne wzory, mające ukryć stylistyczne detale i elementy wpływające na aerodynamikę, zostały sfotografowane podczas testów w surowych, zimowych warunkach.

Na zdjęciach widać przede wszystkim rasowo wyglądający zderzak ze światłami ułożonymi w logo Renault Sport. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo efektownie. Ponadto z tyłu widać centralnie umieszczoną, podwójną końcówkę wydechu, wkomponowaną w dyfuzor.

Na rynku nowe Renault Megane RS będzie musiało zmierzyć się z rywalami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą. Jest tu Ford Focus RS, uznawany za najlepszego obecnie hot-hatcha, jest też niemal doskonały Volkswagen Golf R. Gdzieś na drugim biegunie zbliża się nowa generacja ostentacyjnej i drapieżnej Hondy Civic Type R. To trudni rywale, ale Renault Sport nigdy nie składa broni.

Pod maskę nowego Megane RS trafić ma 2-litrowy silnik z turbodoładowniem, którego cztery cylindry mają wycisnąć maksymalną moc zbliżoną do 300 KM. Będzie ona przenoszona za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni EDC, wyłącznie na przednie koła, jak choćby w Civicu Type R.

Dla poprawy prowadzenia oraz żeby umożliwić skuteczne przeniesienie 300 KM na jedną oś, producent opracowuje nową wersję systemu czterech skrętnych kół, która obok mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i sportowego zawieszenia, powinna w zupełności wystarczyć. Jak będzie, zobaczymy.

Nowe Renault Megane RS zostanie pokazane jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Ciekaw czy faktycznie da radę w porównaniu z innymi modelami. Ostatnio pożyczałem w Panek roczny model Renault no i byłem pozytywnie zaskoczony jak się sprawdził poza miastem. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
    ~Janusz45, 2017-06-27 12:56:53
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij