Nadchodzi nowe Renault Megane RS (zdjęcia)

Renault Megane RS przechodzi serię testów, które mają zrobić z niego hot-hatcha gotowego do walki z największymi rywalami w segmencie. Co wiemy do tej pory?

Renault Megane RS
Renault Megane RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Na debiut nowej generacji Renault Megane RS musimy zaczekać jeszcze kilka miesięcy, dlatego też producent stara się podsycać atmosferę oczekiwania na swojego flagowego kompakta. W tym celu wypuścił do sieci kilka zdjęć zamaskowanych prototypów.

REKLAMA

Samochody, ubrane w gustowne wzory, mające ukryć stylistyczne detale i elementy wpływające na aerodynamikę, zostały sfotografowane podczas testów w surowych, zimowych warunkach.

Na zdjęciach widać przede wszystkim rasowo wyglądający zderzak ze światłami ułożonymi w logo Renault Sport. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo efektownie. Ponadto z tyłu widać centralnie umieszczoną, podwójną końcówkę wydechu, wkomponowaną w dyfuzor.

Na rynku nowe Renault Megane RS będzie musiało zmierzyć się z rywalami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą. Jest tu Ford Focus RS, uznawany za najlepszego obecnie hot-hatcha, jest też niemal doskonały Volkswagen Golf R. Gdzieś na drugim biegunie zbliża się nowa generacja ostentacyjnej i drapieżnej Hondy Civic Type R. To trudni rywale, ale Renault Sport nigdy nie składa broni.

Pod maskę nowego Megane RS trafić ma 2-litrowy silnik z turbodoładowniem, którego cztery cylindry mają wycisnąć maksymalną moc zbliżoną do 300 KM. Będzie ona przenoszona za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni EDC, wyłącznie na przednie koła, jak choćby w Civicu Type R.

Dla poprawy prowadzenia oraz żeby umożliwić skuteczne przeniesienie 300 KM na jedną oś, producent opracowuje nową wersję systemu czterech skrętnych kół, która obok mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i sportowego zawieszenia, powinna w zupełności wystarczyć. Jak będzie, zobaczymy.

Nowe Renault Megane RS zostanie pokazane jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

Zobacz także:
REKLAMA