Nadchodzi nowe Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport nowej generacji pojawi się jesienią we Frankfurcie, tymczasem tajemnic związanych z tym modelem jest coraz mniej.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Suzuki pokazało zaledwie kilka dni temu pierwsze zdjęcie, prezentujące Suzuki Swifta nowej generacji w rasowej odmianie Sport. Teraz w sieci pojawiły się informacje, bazujące na przeciekach pochodzących z broszury reklamującej nowy model.

REKLAMA

O ile wygląd przodu nie jest już tajemnicą, to ze zdjęć broszury wynika, że z tyłu znajdzie się dyfuzor, dwie pojedyncze końcówki wydechu oraz trapezoidalne światło przeciwmgielne po środku.

Suzuki Swift Sport ma być dostępny z sześcioma kolorami do wyboru, wśród nich żółty, czerwony, niebieski, biały, grafitowy i czarny. W kabinie znajdą się czerwone akcenty stylistyczne oraz  kubełkowe, sportowe fotele.

Rasowa odmiana wyróżniać się będzie czerwonym tłem obrotomierza, podczas gdy prędkościomierz ma tło grafitowe. Dźwignia manualnej skrzyni biegów ma z kolei krótszy niż w seryjnym modelu drążek.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Niestety, z broszury nie wynika, jaki napęd trafi do Suzuki Swifta Sport. O ile w poprzedniej generacji dzielił i rządził wolnossący motor 1.6, tak tutaj spodziewamy się turbodoładowanego silnika 1.4, znanego choćby z Vitary S.

W crossoverze ma on 140 KM mocy i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ile będzie miał w Swifcie Sport, trudno powiedzieć, choć bardzo możliwe jest, że stado koni mechanicznych będzie nieco większe. Poprzednik miał ich 136.

Nawet pozostawiając 140 KM mocy, Swift Sport będzie oferować sportowe doznania i osiągi. Vitarze S na rozpędzenie się do "setki" potrzeba niewiele ponad 10 sekund. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy Swift Sport ma być mocno odchudzony i ważyć zaledwie 870 kg, a to oznaczać będzie dużą przyjemność z jazdy.

Więcej szczegółów poznamy bliżej premiery, która zaplanowana jest na 12 września, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

REKLAMA