Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nadjeżdza Nissan Juke-R Nismo

Szalony crossover japońskiego producenta powraca. Nissan Juke-R Nismo ma odbyć swoją premierę już 25 czerwca na Goodwood Festival of Speed. 

Nissan Juke-R powraca. Tyle, że tym razem pod jego projektem podpisał się również sportowy dział Nissana czyli Nismo. Szalonego, niedorzecznego Juke’a z silnikiem od Nissana GT-R poznaliśmy już kilka lat temu. Miał powstać w super krótkiej serii kilkunastu egzemplarzy za niedorzeczne 450 tys. euro każdy. Choć udało mu się wstrząsnąć motoryzacyjnym światem, to echo po nim ucichło. Mimo to, Nissan postanowił powrócić do tego pomysłu. Co z tego wyniknie? Zobaczymy już za tydzień na jego oficjalnej prezentacji na Goodwood Festival of Speed.

Póki co, Nissan nie podaje żadnych szczegółów związanych z projektem. Wzbudza jedynie naszą ciekawość jednym zdjęciem, na którym widzimy mocno zaciemniony przód auta z wyraźnymi, agresywnymi akcentami w kolorze czerwonym będącymi niczym podpis inżynierów Nismo. Spodziewamy się jednak, że nowy Juke-R tak samo jak jego poprzednik otrzyma silnik w spadku po supersportowym modelu GT-R. O ile wcześniej legitymował się mocą 485 KM, to teraz pod okiem specjalistów z Nismo jego moc może wzrosnąć nawet do niemal 600 KM! Zupełnie jak ma to miejsce w hardcorowym GT-R Nismo.

Osiągi miejskiego crossovera w szalonym wydaniu prawdopodobnie też ulegną poprawie. Przed kilkoma laty Juke-R katapultował się do setki w 3,7 s zawstydzając swoim wynikiem nie jedno superauto. Model, który poznamy już za kilka dni powinien urwać z tego wyniku kilka dziesiątych sekundy. Niewiadomo jednak czy Juke-R Nismo będzie jedynie konceptem pokazującym możliwości i potencjał firmy, czy trafi do produkcji w krótkiej serii. Jeśli tak się stanie, nie oczekujcie ceny na akceptowalnym poziomie. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Już raz Japończycy udowodnili, że można zbudować 500-konnego miejskiego crossovera. Nissan Juke-R Nismo powraca w nowym wydaniu.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nadjezdza-Nissan-Juke-R-Nismo,19987,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-06-15 10:57:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij