Nadjeżdża nowe BMW Serii 2 Cabrio

Na rynek wchodzi nowe BMW Serii 2 Cabrio. To już kolejny model ze zmienioną nazwą.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 700 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Już nie jako "jedynka" kabrio, ale teraz BMW Serii 2 Cabrio chce powtórzyć sukces poprzednika (ponad 130 tys. egzemplarzy). Podążając za modelami 4 Coupe i Cabrio oraz 2 Coupe, "dwójka" z otwartym dachem jest bardziej ekskluzywna i prestiżowa niż Seria 1.

Wnętrze zaczerpnięto z modelu coupe, jest typowo klasyczne dla BMW, proste, czytelne, nacechowane sportowo. W zależności od wariantu (Advantage, Luxury Line, Sport Line and M Sport) wnętrze BMW Serii 2 Cabrio może być komfortowe w jasnej kolorystyce lub czarne i sportowe.

Sylwetka typowa dla sportowych BMW - długa maska, spory rozstaw osi i szerokie nadwozie. W porównaniu do poprzednika "beemka" wydłużyła się o 72 mm, poszerzyła o 26 mm, a rozstaw osi zwiększył się o równe 3 cm. Powiększenie miało pozytywny wpływ na pojemność kufra, może pomieścić teraz 335 litrów przy podniesionym dachu i 280 przy zamkniętym.

Materiałowy dach składa się w 20 sekund do 50 km/h. Można go zamówić w trzech kolorach: czarnym, antracytowym ze srebrnym połyskiem lub brązowym ze srebrnym połyskiem.

Pod maską dostępne będą cztery silniki, 3 benzynowe i diesel. Wersja 220i ma czterocylindrowy silnik z dwiema turbinami o mocy 184 KM. Mocniejsze 228i ma 245 KM. Na samej górze listy stoi wersja M235i z 6-cylidrową rzędową szóstką o mocy 326 KM. Najoszczędniejszy silnik w palecie, 220d, ma pod maską dwulitrowego diesla o mocy 190 KM. Wszystkie silniki pracują z 6-biegową skrzynia manualną lub 8-biegowym automatem Steptronic Sport.

Na pokładzie nowego BMW Serii 2 Cabrio znajdziemy m.in. system i-Drive, którym można sterować najważniejszymi funkcjami samochodu, automatyczną klimatyzację z funkcją jazdy bez dachu oraz, pierwszą w BMW, nawigację, która sama aktualizuje się za pomocą wbudowanej karty SIM. Ciekawostką są skórzane fotele z powłoką SunReflective, która ma zapobiegać przed zbytnim nagrzaniem się siedzeń.

Nowe BMW Serii 2 Cabrio pojawi się na rynku w lutym 2015 roku.

Zobacz także:
REKLAMA