[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nagłośnienie JBL w nowych modelach Toyoty

Toyota zacieśnia współpracę z producentem nagłośnienia - firmą JBL. Indywidualnie zaprojektowane systemy audio nowej generacji montowane będą w modelach, które pojawią się u nas w 2019 roku.

Toyota i nagłośnienie JBL Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota

Nowe modele Toyoty, które wejdą na polski rynek w 2019 roku, będą wyposażone w indywidualnie zaprojektowane systemy nagłośnienia firmy JBL nowej generacji. Systemy klasy premium marki JBL trafią do nadchodzących generacji modeli Camry, Corolla i RAV4.

Samochód jest miejscem, w którym przez dużą część życia możemy się skupić na słuchaniu muzyki. Dlatego właśnie w samochodzie jakość nagłośnienia jest tak ważna. Systemy JBL, które trafią do nowych modeli Toyoty, powstają indywidualnie dla konkretnego modelu, w ramach ścisłej współpracy z twórcami samochodu.

Jednym z efektów współpracy inżynierów dźwięku JBL i zespołu projektantów Toyoty jest umieszczenie wysokotonowych głośników w słupkach A. Jest to o tyle ważne, że wysokie częstotliwości fal są bardziej ukierunkowane, dlatego warto skierować je bezpośrednio w stronę słuchacza.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota i nagłośnienie JBL Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota

Technologia Clari-Fi

Przykładem systemu nagłośnieniowego nowej generacji, który trafi do salonów Toyoty już na początku przyszłego roku, jest zestaw JBL w Toyocie RAV4 2019. Składają się na niego:

  • dwa 25-milimetrowe tubowe głośniki wysokotonowe w lewym i prawym słupku A,
  • dwa 80-milimetrowe i dwa 170-milimetrowe głośniki o szerokiej charakterystyce kierunkowej,
  • dwa 150-milimetrowe głośniki szerokopasmowe,
  • nowy 224-milimetrowy subwoofer z tyłu kabiny.

Głośniki są podłączone do 8-kanałowego wzmacniacza stereo o mocy 800 wat, ukrytego w bagażniku.

REKLAMA

Toyota i nagłośnienie JBL Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota

Nowością w systemach JBL jest technologia Clari-Fi. Rozwiązanie to analizuje zapis dźwięku, rozpoznaje, co zostało w nim zniekształcone, a co usunięte w ramach kompresji, i przewiduje, w jaki sposób wzbogacić ścieżkę, aby przywrócić jej oryginalne brzmienie.

Przypomnijmy, że firma JBL jest partnerem Toyoty już od ponad 20 lat. W tym czasie systemy nagłośnieniowe z logo JBL trafiły do wielu modeli tej marki. Był to jeden z pierwszych przypadków ścisłej współpracy między dostawcą systemów nagłośnieniowych i producentem samochodów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij