REKLAMA

Nagłośnienie JBL w nowych modelach Toyoty

Toyota zacieśnia współpracę z producentem nagłośnienia - firmą JBL. Indywidualnie zaprojektowane systemy audio nowej generacji montowane będą w modelach, które pojawią się u nas w 2019 roku.

Toyota i nagłośnienie JBL Materiały prasowe
Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe modele Toyoty, które wejdą na polski rynek w 2019 roku, będą wyposażone w indywidualnie zaprojektowane systemy nagłośnienia firmy JBL nowej generacji. Systemy klasy premium marki JBL trafią do nadchodzących generacji modeli Camry, Corolla i RAV4.

Samochód jest miejscem, w którym przez dużą część życia możemy się skupić na słuchaniu muzyki. Dlatego właśnie w samochodzie jakość nagłośnienia jest tak ważna. Systemy JBL, które trafią do nowych modeli Toyoty, powstają indywidualnie dla konkretnego modelu, w ramach ścisłej współpracy z twórcami samochodu.

Jednym z efektów współpracy inżynierów dźwięku JBL i zespołu projektantów Toyoty jest umieszczenie wysokotonowych głośników w słupkach A. Jest to o tyle ważne, że wysokie częstotliwości fal są bardziej ukierunkowane, dlatego warto skierować je bezpośrednio w stronę słuchacza.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota i nagłośnienie JBL Materiały prasowe
Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota

Technologia Clari-Fi

Przykładem systemu nagłośnieniowego nowej generacji, który trafi do salonów Toyoty już na początku przyszłego roku, jest zestaw JBL w Toyocie RAV4 2019. Składają się na niego:

  • dwa 25-milimetrowe tubowe głośniki wysokotonowe w lewym i prawym słupku A,
  • dwa 80-milimetrowe i dwa 170-milimetrowe głośniki o szerokiej charakterystyce kierunkowej,
  • dwa 150-milimetrowe głośniki szerokopasmowe,
  • nowy 224-milimetrowy subwoofer z tyłu kabiny.

Głośniki są podłączone do 8-kanałowego wzmacniacza stereo o mocy 800 wat, ukrytego w bagażniku.

REKLAMA

Toyota i nagłośnienie JBL Materiały prasowe
Toyota i nagłośnienie JBL, fot. Toyota

Nowością w systemach JBL jest technologia Clari-Fi. Rozwiązanie to analizuje zapis dźwięku, rozpoznaje, co zostało w nim zniekształcone, a co usunięte w ramach kompresji, i przewiduje, w jaki sposób wzbogacić ścieżkę, aby przywrócić jej oryginalne brzmienie.

Przypomnijmy, że firma JBL jest partnerem Toyoty już od ponad 20 lat. W tym czasie systemy nagłośnieniowe z logo JBL trafiły do wielu modeli tej marki. Był to jeden z pierwszych przypadków ścisłej współpracy między dostawcą systemów nagłośnieniowych i producentem samochodów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA