Nagroda Paul Pietsch dla Mitsubishi

Nagroda Paul Pietsch
Nagroda Paul Pietsch dla Mitsubishi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zdobywców nagrody nazwanej imieniem współzałożyciela magazynu auto motor und sport wybiera jury złożone z wydawców magazynu oraz redaktorów naczelnych 21 międzynarodowych magazynów partnerskich. Już od 1989 roku nagroda Paul Pietsch przyznawana jest szczególnie innowacyjnym projektom z zakresu inżynierii motoryzacyjnej. W celu zakwalifikowania się do konkursu, nowa technologia musi znajdować się w produkcji seryjnej.

Nagrodę za i-MiEVa odebrał Gayu Uesugi - członek zarządu Mitsubishi Motors Corporation, odpowiedzialny za strategię produktu - z rąk redaktora naczelnego auto motor und sport - Bernda Ostmanna. "Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, iż międzynarodowe jury uhonorowało w tym roku nasz pojazd elektryczny, przyznając mu tę uznaną na całym świecie nagrodę. Dzięki temu wierzymy, że europejski debiut rynkowy modelu i-MiEV zaplanowany na koniec 2010 roku będzie kolejnym sukcesem."  - powiedział pan Uesugi.

Model i-MiEV został wprowadzony na rynek japoński w lipcu 2009 roku. Europejską premierę i-MiEV zaplanowano na koniec roku 2010. Wersje oferowane na Starym Kontynencie będą wyposażone w system ładowania kompatybilny z europejskimi gniazdkami o napięciu 220/240 V, co umożliwi pełne naładowanie wyczerpanej baterii pojazdu w około siedem godzin.

 

REKLAMA
REKLAMA