Najbogatsi kierowcy Formuły 1 - raport Forbes 2016

Amerykański magazyn biznesowy "Forbes" jak co roku opublikował listę najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Znajduje się na niej czterech kierowców Formuły 1. Najlepszy zarabia.. niemal pół miliona złotych dziennie!

Kierowcy w Formule 1 od zawsze zarabiają krocie. Oczywiście Ci najlepsi, czyli najszybsi i najbardziej doświadczeni. Młodzież wchodząca do wyścigów często nawet płaci za jazdę zamiast na niej zarabiać. Nie dotyczy to oczywiście śmietanki kierowców. Na ich wypłaty, oprócz kwoty wynikającej z kontraktu z zespołem, składają się oczywiście także wpływy z reklam.

Ale pomimo tak wysokich zarobków kierowcy Formuły 1 ciągle zajmują odległe miejsca w ogólnej klasyfikacji sportowców. Ustąpili tenisistom i piłkarzom - na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się Portugalczyk, piłkarz Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, który zarobił 88 mln euro (około 340 mln zł). Za nim jest Lionel Messi, LeBron James i Roger Federer.

Który kierowca Formuły 1 zarobił w zeszłym roku najwięcej?

Nico Rosberg (Mercedes) - 21 mln dolarów

Daleko w klasyfikacji generalnej, bo dopiero na 98. miejscu, znajduje się drugi kierowca Mercedesa, czyli Nico Rosberg, który do skarbonki włożył w ciągu ostatniego roku 21 mln dolarów - to 80 mln zł, czyli 220 tys. zł dziennie!

  • Kontrakt: 20 mln dolarów
  • Wpływy z reklam: 1 mln dolarów

Fernando Alonso (McLaren-Honda) - 36,5 mln dolarów

Kolejny w kolejce jest Fernando Alonso, który znalazł się na 24. miejscu w klasyfikacji sportowców. Pomimo słabej formy jego zespołu i mizernych wyników, zarobił on w ciągu 12 miesięcy aż 36,5 mln dolarów - to 140 mln zł, czyli około 383 tys. zł dziennie!

  • Kontrakt: 35 mln dolarów
  • Wpływy z reklam: 1,5 mln dolarów

Sebastien Vettel (Ferrari) - 41 mln dolarów

Drugim najlepiej zarabiający kierowcą w Formule 1, a 19. sportowcem w ogólnej klasyfikacji, jest Sebastien Vettel. Pierwszy kierowca Scuderia Ferrari i czterokrotny mistrz świata,  zarobił w ciągu ostatnich 12 miesięcy 41 mln dolarów - to 157 mln zł, czyli około 430 tys. zł dziennie!

  • Kontrakt: 40 mln dolarów
  • Wpływy z reklam: 1 mln dolarów
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton (Mercedes) - 46 mln dolarów

Najlepiej zarabiającym kierowcą w Formule 1 jest oczywiście obecnie kierowca Mercedesa i aktualny mistrz świata, Lewis Hamilton. Co prawda nie znalazł się on nawet w pierwszej dziesiątce najbogatszych sportowców (11. miejsce). Ale jego zarobki i tak są kosmiczne. W ciągu roku zarobił on 46 milionów dolarów - to 176 mln zł, co daje "dniówkę" na poziomie 478 tys. zł!

  • Kontrakt: 42 mln dolarów
  • Wpływy z reklam: 4 mln dolarów
Zobacz również:
REKLAMA