Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Najbrudniejsze rzeczy, jakich dotykasz na co dzień.

Peugeot 407

Badania naukowców z Uniwersytetu Stanu Arizona pokazały, że wśród rzeczy, które dotykamy na co dzień, najbardziej zanieczyszczone są "pistolety" na stacjach paliw. Jak się okazuje, aż 71% pistoletów paliwowych jest "silnie skażonych" rodzajami bakterii odpowiedzialnymi za wysokie ryzyko zakażenia różnego rodzaju chorobami. Badania zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Zaraz za pistoletami sklasyfikowano uliczne skrzynki pocztowe (68%), zainfekowane są też przyciski w windzie (43%) oraz przyciski w bankomatach (41%). Dostało się również parkometrom, z których silnie zabrudzonych jest aż 40%, a nawet automatom do napojów i przyciskom do zmiany sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych (35%).

Nie pozostaje więc nic innego, jak dbanie o higienę - częste mycie rąk, a na stacjach paliw wręcz trzeba zakładać jednorazowe rękawiczki. Albo wybierać stacje, na których tankowaniem zajmują się pracownicy. Chyba, że sądzicie, że amerykańskie wyniki mają się nijak do polskich standardów higieny...

Źródło: Los Angeles Times

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Marketingowa papka zawsze musi być. Wiadomo, że prawie nikt nie patrzy na wyniki tego typu testów, ale niech sobie będą robione. Ja odniosłem się do tankowania nie ze względu na bakterie, a ze względu na syf oraz zapach jaki zostaje na dłoni.
  ~Samuraj, 2011-10-31 19:37:08
 • avatar
  zgłoś
  Ta obesesja na punkcie bakterii wydaje mi sie być sporo wyolbrzymiona !! Jakoś nie byłem nigdy chory po wizycie na stacji benzynowej, a od zawsze tankuję trzymając w "gołych" rekach pistolet. Za chwilę dojdziemy do kolejnej paranoii i urzędnicy unijni każą ubierać specjalny strój do tankowania auta. Przypominam, że większośc z nas (obecnych 30-40 latków) dorastała w czasach gdy koty i psy sikaly do publicznych piaskownic, jadło się kredę, bawiło się na budowach, grało się w kapsle chodząc na czworaka po asfalcie itp. i jakoś nikt od tego nie umarł !!!
  Big1, 2011-10-31 13:41:01
 • avatar
  zgłoś
  W przypadku wymienionych rzeczy muszę się zgodzić, bo ilekroć wlewam paliwo, czy to z rękawiczką czy nie, pistolet zawsze jest utytłany, a ręka śmierdzi na kilometr.
  ~Samuraj, 2011-10-31 13:03:15
 • avatar
  zgłoś
  Na pierwszym miejscu - zmora kierowców.
  auto motor i sport, 2011-10-31 11:20:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij