REKLAMA

Genewa 2018 - Najciekawsze auta niszowych marek

Na salonie samochodowym w Genewie zawsze pojawiają się niezwykłe pojazdy mniej znanych lub po prostu niszowych producentów. Wybraliśmy kilka najciekawszych. Zobaczcie sami!

New Stratos (Genewa 2018)
New Stratos (Genewa 2018)

Ze wszystkich marek w rankingu, tej jednej nie można nazwać niszową, bo w Indiach bodaj co drugie auto to Tata. U nas jednak Taty nie uraczysz. Tata H5X to póki co koncept, pokazany po raz pierwszy w New Delhi, teraz debiutujący w Europie. SUV powstał na tej samej platformie, co choćby Jaguar E-Pace czy Range Rover Evoque. Czekamy na wersję produkcyjną.

New Stratos to duchowy potomek Lancii Stratos. Auto powstanie w 25 egzemplarzach i będzie inspirowane oryginałem pod względem stylistyki. Do napędu służyć ma silnik o mocy przekraczającej 550 koni mechanicznych. Cena? Nawet 2,8 mln złotych...

Pagani Zonda HP Barchetta to kolejna perełka na rynku supersamochodów. Powstanie w trzech egzemplarzach, z których każdy wart jest nawet... 15 mln dolarów.

REKLAMA

Pininfarina H2 Speed GreenGT - H2 w nazwie tego supersamochodu oznacza wodór, bo do napędu służą tu cztery silniki elektryczne, zasilane ogniwami wodorowymi. Sprint do "setki" - 3,4 sekundy.

Hennessey Venom F5 ma pokonać barierę 300 mil na godzinę, czyli 483 km/h. Do napędu służy silnik V8 twin-turbo o mocy 1600 koni mechanicznych. Przyspiedzenie od 0 do... 300 km/h trwać ma 10 sekund, a od 0 do 400 km/h raptem 30 sekund. Powstaną 24 sztuki, każda po około 1,3 mln euro.

GFG Style Sibylla to koncept o długości ponad 5 metrów, napędzany elektrycznym silnikiem o mocy 540 KM. Sprint do "setki" zajmuje luksusowej limuzynie przyszłości zaledwie 4,5 sekundy, a zasięg to 450 km.

Wszystkie te samochody zobaczycie na poniższym wideo:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA