Najciekawsze premiery samochodów w 2023 roku

Jakie premiery samochodów w 2023 roku? To często zadawane pytanie, na które odpowiedzią jest nasz kalendarzu premier samochodowych 2023. Oto gorące premiery 2023 roku.

Lamborghini Huracan Sterrato fot. materiały prasowe
Lamborghini Huracan Sterrato

Wysyp samochodowych premier czeka nas w 2023 roku. Nasz kalendarz motoryzacyjnych nowości liczy przeszło 150 pozycji, co oznacza, że pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na świecie, a szczególnie w naszym regionie, zobaczymy wiele zupełnie nowych modeli, a także tych znanych, ale pokazanych w nowych wersjach. Coraz większą rolę odgrywają oczywiście auta elektryczne, choć nie zabraknie też pojazdów dla zwolenników benzyny.

Wśród niewątpliwie najciekawszych nowości wymienić można pierwszego w historii marki SUV-a Ferrari Purosangue. Po drugiej stronie pod względem rozmiarów, napędu czy przeznaczenia, znajdzie się pierwszy w pełni elektryczny Abarth w postaci modelu 500e. A skoro przy elektrycznych debiutach jesteśmy, nie można nie wspomnieć o pierwszym modelu Rolls-Royce’a, wykorzystującym do napędu energię zgromadzoną w akumulatorze – to nowy Rolls-Royce Spectre.

Rolls-Royce Spectrefot. materiały prasowe
Rolls-Royce Spectre

Idźmy jednak dalej, bo oto do Europy po raz pierwszy wjedzie Ford Bronco – model o legendarnej nazwie, wskrzeszony niedawno przez amerykańską markę. Mamy już potwierdzenie, że SUV trafi na Stary Kontynent. Amerykanie przygotowali nam jednak kolejną niespodziankę, bo Jeep nie tylko wprowadzi w pełni elektrycznego miejskiego SUV-a Avenger do Europy, ale co więcej, model ten powstaje już w zakładach koncernu Stellantis w Tychach, a my jeździliśmy już nim i możemy podzielić się wrażeniami z testu. Mocno naciąganym, ale jednak, polskim akcentem może być też wprowadzenie do oferty Smarta modelu #1. Niemiecka marka otwiera nowy rozdział w swojej historii, wypuszczając pierwszy model nowej generacji, korzystający z podzespołów chińskiego właściciela marki – Geely. A gdzie polski akcent? Otóż te same lub bardzo podobne elementy napędu i konstrukcji mają być bazą do budowy Izery – pierwszego polskiego elektrycznego samochodu.

Jeep AvengerMateriały prasowe
Jeep Avenger

Co jeszcze ciekawego szykuje nam rok 2023? Na przykład premierę Opla Astry Electric, czyli w pełni elektrycznego kompaktu, który w dodatku będzie od razu dostępny jako praktyczne kombi – podobnie jak jego konstrukcyjny bliźniak – Peugeot e-308. Nowością będzie poza tym debiut pierwszej hybrydowej Dacii, a będzie nią Jogger Hybrid. Wracając jednak na moment do tej mniej przystępnej cenowo strony motoryzacji, musimy wspomnieć o dwóch niezwykłych premierach – uterenowionych supersamochodów – Porsche 911 Dakar i Lamborghini Huracan Sterrato. O niskiej cenie nie powiemy także w przypadku nowego Volvo EX90, czyli elektrycznego następcy modelu XC90.

Kończąc ten wstęp, zajrzyjmy jeszcze na podwórko elektrycznych modeli marek popularnych, gdzie Skoda wprowadzi na rynek model Enyaq RS, zaś Volkswagen zaprezentuje mocno zmienioną wersję modelu ID.3, który zyska całkiem nowe multimedia i sporo innych, bardzo wyczekiwanych przez klientów nowości. A teraz już przed wami pełna wersja kalendarza premier 2023. Kliknięcie w obraz otworzy go w większej rozdzielczości. Gdyby coś nie zadziałało, kliknąć można także w ten oto link.

Kalendarz nowości 2023

Zobacz również:
REKLAMA