REKLAMA

Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce w 2019 r.

Są w Polsce trasy, na których prawdopodobieństwo napotkania policyjnej kontroli jest największe. Zobacz wyniki raportu ekspertów Yanosika.

Policjant Shutterstock
Policjant, fot. Shutterstock

Liczne wyjazdy, wzmożony ruchu na drogach oraz akcje policji związane z kontrolami prędkości – tak w skrócie można opisać okres majówkowy z perspektywy kierowcy.

Na których trasach można najczęściej spotkać policję? Funkcjonariusze z którego województwa są najbardziej aktywni podczas weekendów? Odpowiedzi na te pytania postanowili znaleźć eksperci z systemu Yanosik, przygotowując zestawienie, przestawiające najnowsze dane z 2019 roku.

– Warto przygotować się na różnego rodzaju sytuacje na drodze, by bezpiecznie dojechać do celu. Yanosik to system wzajemnego ostrzegania się kierowców o aktualnej sytuacji na drodze. Informują się oni m.in. o wypadkach, zagrożeniach czy kontrolach prędkości. Tuż przed majówką i postanowiliśmy sprawdzić jakie miejsca są najczęściej monitorowane przez policję. W najnowszej analizie na 2019 rok uwzględniliśmy drogi krajowe z całej Polski i wyłoniliśmy te, na których odnotowaliśmy najwięcej potwierdzonych zgłoszeń o kontroli prędkości na 1 km drogi – wyjaśnia Julia Rachwalska z Yanosika.

Dane zawarte w zestawieniu obejmują dni weekendowe: piątki, soboty i niedziele od 1 stycznia do 14 kwietnia 2019 roku. Co przedstawiają wyniki analizy?

Zobacz także: kary za cofanie liczników jeszcze w 2019 r.

REKLAMA

REKLAMA

Najbardziej kontrolowane trasy 2019

Po raz kolejny na podium znalazła się droga krajowa nr 7, gdzie od początku roku w dni weekendowe kierowcy zgłosili 20 kontroli prędkości na 1 km drogi.

Drugie miejsce należy do krajowej jedynki, na której odnotowano również blisko 20 kontroli na 1 km drogi.

Trzecia pozycja to droga krajowa nr 80. Tam na 1 km drogi przypada niemal 19 kontroli przeprowadzonych przez policję.

W ścisłej dziesiątce dróg najczęściej kontrolowanych przez policję znalazły się także drogi krajowe nr 47, 86, 6, 2, 10, 81, 17.

Zobacz także: koniec obowiązku wożenia prawa jazdy

REKLAMA

W tych województwach jest najwięcej kontroli

Jak się okazuje liczba kontroli prędkości jest zależna od województwa. Od stycznia do kwietnia 2019 r. użytkownicy systemu odnotowali najwięcej pomiarów prędkości w Małopolsce oraz na Śląsku - niemal dziewięć kontroli na 1 km drogi krajowej.

Następnie wysoko w klasyfikacji znalazło się województwo kujawsko-pomorskie i mazowieckie, gdzie odnotowano niemal osiem kontroli na 1 km drogi.

Natomiast najmniej pomiarów prędkości zgłoszono w województwie lubuskim i opolskim. W województwach tych jest ponad sześciokrotnie mniej pomiarów prędkości niż w Małopolsce.

Najczęściej kontrolowane odcinki w Polsce

W analizie wyodrębnione zostały także odcinki dróg krajowych, w których najczęściej ustawia się policja. W tym celu specjaliści podzielili krajówki na odcinki odpowiadające obszarom gminnym. Gdzie z dużym prawdopodobieństwem można spotkać policję monitorującą prędkość w czasie majówki?

Poszczególne fragmenty dróg przedstawia poniższa mapa.

Mapa kontroli drogowychMateriały prasowe
Mapa kontroli drogowych, fot. yanosik.pl

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA